Turné v Rakousku se nezúčastní bývalý mistr světa ani účadující olympijský šampion

Po dvou závodech v Německu, konkrétně v Oberstdorfu a Garmisch-Partenkirchenu, se peloton skokanů na lyžích v rámci tradičního Turné čtyř můstků stěhují do Rakouska. V sobotu odpoledne rakouskou část Turné odstartuje kvalifikace v Innsbrucku, ovšem té se už nzúčastní hned dva Němci a to bývalý mistr světa Richard Freitag a úřadující olympijský šampion Andreas Wellinger. Po německé části Turné se totiž nedostali do zúžené skupiny německých závdníků, která jich původně čítala celkem dvanáct. Není pak bez zajímavosti, že v rakouském týmu se naopak oproti německým závodům v Rakousku nově představí Gregor Schlierenzauer.

Lyžování
doporučujeme

V sobotu se tedy za Německo nepředstaví Richard Freitag a to i přesto, že v Ga-Pa získal své premiérové body v sezóně svým umístěním na 27. místě. To Wellinger je na tom s formou ještě hůř a to kvůli jeho nedávbné operaci kolene. U něj bylo o vyřazení z německého mužstva v podstatě jasno už po čtvrteční kvaliikaci, kterou se do hlavního závodu v Ga-Pa neprobojoval.

Co se týče rakouského týmu a třicetiletého Gregora Schlierenzauera, jenž se v něm nově objeví, už má svá nejlepší léta za sebou. Vítěz Světového poháru a šampion Turné čtyř můstků z let 2012 a 2013, poznal vítězství v závodě naposledy v prosinci 2014. V právě probíhající sezóně 2020/21 je maximem rakouského reprezentanta až 24. místo, na kterém umístil v Engelbergu. V Innsbrucku i v Bischofshofenu bude členem národní skupiny.

Připomeňme, že v  polovině prestižního Turmné jsou lídry německého týmu Karl Geiger figurující na průběžném celkovém druhém místě a Markus Eisenbichler nacházející se pro změnu na pátém místě. Nejlepším Rakušanem v průběžném pořadí Turné je šestý Phillipp Aschenwald. Vedoucím závodníkem je pak Nor Halvor Egner Granerud, jenž je zároveň i vedoucím mužem Světového poháru.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká radost díky Evě Samkové. Česká snowboardcrossařka si dojela pro…

24.01.2021 16:33 Pro svůj celkový již patnáctý triumf ve Světovém pohár ve snowboardcrossu si dojela česká…

I přes pád Puskarčíkové uzavřela česká štafeta elitní desítku. Triumfovaly…

24.01.2021 15:57 V neděli polračuje dalšími svými závody další podnik letošního biatlonového Světového poháru v…

Davidová sahala v masáku v Anterselvě po medaili, skončila na slušném…

23.01.2021 15:25 Aktualizováno Konečně se mohl český biatlon dočkat první medaile v této sezóně biatlonového Světového poháru.…

Ledecká opět zazářila. Ve sjezdu v Crans Montaně dojela druhá. Nerozhodil…

22.01.2021 17:24 Opět ohromila svět. Česká lyžařka Ester Ledecká zazářila v Crans Montaně při závodě Světového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama