V ženském sprintu se konal švédsko-norský boj. Českým biatlonistkám se opět nedařilo

Po mužském sprintu se v neděli v rámci biatlonového Světového poháru ve finském Kontiolahti představili ve sprintu i ženy. Onejvyšší příčky mezi sebou bojovaly především norské a švédské biatlonistky, přičemž nejlépe z nich si vedla Švédka Hanna Öbergová. Ta nejen že čistě střílela, ale přidala k tomu ještě vynikající běh a úspěch tak byl na světě. V první pětce pak skončili ještě další dvě Švéfdky a to Skottheimová a Brorssonová. Druhá pak skončila o 22 sekund za první Švédkou Norka Marte Olsbuová Röiselandová, třetí byla taktéž Norka Karoline Knottenová. Co se týče českých biatlonistek, tak těm se opět střelecky závod vůbec nevydařil.

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Že se ani tentokrát nebude ve finském Kontiolahti Češkám dařit, tak to předeslala hned na své úvodní ležce Markéta Davidová. Ta tam totiž střílela hned dvakrát mimo a když pak přidala ještě jednu střeleckou minelu při střelbě vestoje, na lepší než 37. místo to v neděli zkrátka ze strany biatlonové české jedničky bohužel nebylo. "O ráně vleže moc nevím, pak se o tom musím pobavit s trenéry. Mrzí mě to. Pak jsem se ohlížela po ráně vestoje, zda nespadla. A nespadla," komentovala ze svého pohledu Davidová své střelecké pokusy.

Jedno pozitivum oproti sobotnímu vytrvalostnímu závodu přeci jen Davidová ve svém nedělním výkonu našla. Díky upravanější trati se jí nyní běželo daleko lépe. "Běželo se mi líp, s tím jsem spokojená. Ale bohužel za tři je strašně moc. Evidentně moc dobře na tom nejsem, když střílím, jak střílím. Netuším proč, asi se musím rozstřílet trošku v tom závodním tempu," říkala Davidová.

Druhou nejlepší Češku pak biatlonoví fanoušci musejí hledat až na 59. místě, na němž se umístila Lucie Charvátová. I ta během závodu zaznamenala tři minely. "Mrzí mě střelba vestoje, ty chyby se mi opakují. Nestojí se mi komfortně, nejsem v takové pozici, v jakě bych chtěla být. Bylo toho moc najednou," povídala Charvátová, přičemž ale pokračovala optimisticky: "Začátek sezony bývá lepší než konec, očekávání jsem měla větší, na trati mi došlo dost rapidně, doufám, že postupně se s tím lépe vypořádám."

Připomeňme, že další závody jsou na programu ve čtvrtek opět ve finském Kontiolahti, kde se pokračuje druhým podnikem Světového poháru. Tehdy budou na programu konkrétně opět sprinty a v Kontiolahti se pak uzavře vše stíhacími závody a štafetami.

Světový pohár biatlonistek v Kontiolahti - 7,5 km žen (29.11.2020):

1. H. Öbergová (Švédsko) 21:01,4 (0)
2. Röiselandová (Norsko) +23,9 (0)
3. Knottenová (Norsko) +37,8 (0)
4. Skottheimová (Švédsko) +44,9 (0)
5. Brorssonová (Švédsko) +50,1 (1)
6. Alimbekovová (Bělorusko) +52,5 (1)

...

37. Davidová (ČR) +1

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finišmanka Charvátová musela na jedno trestné kolo. Češky i tak braly…

16.01.2021 16:45 Aktualizováno Česká ženská biatlonová štafeta ve složení Eva Puskarčíkocvá, Jessica Jislová, Markéta Davidová a…

Po polovině ME ve víceboji je Sáblíková pátá. Zdráhalová desátá

16.01.2021 13:49 Rychlobruslařská sezóna 2021 začala v sobotu prvními dvěma z celkových čtyř závodů v rámci…

Davidová díky výtečnému běhu uzavřela ve sprintu první desítku. Vyhrála…

14.01.2021 18:07 Ve čtvrtek pokračoval ženským sprintem biatlonový Světový pohár v německém Oberhofu. Českým ženám…

Sprint v Oberhofu se Čechům totálně nevyvedl. Další závod opět ovládli…

13.01.2021 16:50 Po týdnu pokračuje opět v německém Oberhofu biatlonbový Světový pohár 2020/21. Ve středu byl právě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama