Ve sprintu byl nejlepším Čechem čistě střílející šestnáctý Krčmář. Spolu s ním bodovali další tři Češi

Ve druhém závodním dni ve švédském Östersundu je v rámci tamního závodu Světového poháru tentokráte na programu sprint mužů a žen. Ve sprintu mužů byl nejlepším českým závodníkem Michal Krčmář, jenž zaznamenal během závodu na obou střeleckých položkách jak vleže, tak vestoje čistou střelbu a i když běh nebyl z nejrychlejších, mohl se po dojetí do cíle nakonec radovat z konečného šestnáctého místa. V tomto nedělním desetikilometrovém sprintu pak bodovali ještě další tři jeho krajané, když na 26. místě skončil Adam Václavík, šestatřicetém Michal Šlesinger a na devětatřicátém Jakub Štvrtecký. Závod se pak vůbec nevydařil Ondřeji Moravcovi, který se umístil až na 84. pozici. Sprint pak vyhrál Nor Johannes Boe, přičemž druhý skončil jeho bratr Tarjei, třetí skončil Rus Jelisejev.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Michal Krčmář nebyl v tomto závodě jediným českým reprezentantem, který čistě zastřílel na obou střeleckých položkách. Stejně úspěšný byl v tomto ohledu i Michal Šlesinger. Oba si dali na svých ranách záležet a to kvůli větrnným poryvům, které opět trápily závodníky na kobercích.

To se nedá vůbec říct o Ondřeji Moravcovi, jehož běžecký čas také po startu nebyl kdovíjaký. Na úvodní ležce ale jednou chyboval a musel tak na trestné kolo. A na rozdíl od jeho kolegů se mu hrůzostrašně vyvedla druhá střelba vestoje, kde chyboval hned třikrát a tak tedy musel třikrát kroužit na stadionu.

Co se týče bojů o nejvyšší stupínky, tak v první střelbě jeden z favoritů Nor Johannes Bö jednou minul, zatímco Francouz Martin Fourcade, jenž měl o číslo větší startovní číslo, ne a tak v tu chvíli šel tento galský kohout do vedení. Rázem tak jeho největšími soupeři v závodě byli Tarjei Bö s Rusem Loginovem.

A Fourcade věřil, že se Tarjeii Böovi dokáže přiblížit i po druhé střelbě vestoje, jenže tam natropil Fourcade hned dvě chyby a do čela závodu se tak dostali oba norští bratři Böovi. A i když Rus Jelisejev tehdy po čistých střelbách disponoval rychlejším časem než norské sourozenecké duo, nakonec dosprintoval do cíle na třetím místě. Výslednou tabulkou pak stoupal v závěrečném kole Fourcade, ale nakonec to na lepší než páté místo nestačilo, navíc na čtvrtého Loginova ztratil osm desetin.

Svými výkony pak také zaujala dosud nepříliš známá biatlonová jména, jakými jsou Ital Thomas Bormolini a Nor Johannes Dale, o němž se hovoří v Norsku jako o nástupci Johannese Bö. Zatímco prvně jmenovaný reprezentant z Apeninského poloostrova zaujal čistou střelbou a nakonec rychlejším časem než jaký zajel Krčmář, Daleho ve výsledkové listině nalezneme na zajímavém sedmém místě.

Světový pohár biatlonistů v Östersundu - sprint, 10 km mužů (1.12.2019):

1. J. Boe (Norsko) 24:18,3 (1)
2. T. Boe (Norsko) +19,0 (1)
3. Jelisejev (Rusko) +19,9 (0)
4. Loginov (Rusko) +27,1 (1)
5. M. Fourcade (Francie) +27,9 (2)
6. Kühn (Německo) +28,9 (2)
7. Dale (Norsko) +29,4
8. Bjoentegaard (Norsko) +31,7 (1)

-----

16. Krčmář (ČR) +1:06,4 (0)
26. Václavík (ČR) +1:29,1 (1)
36. Šlesingr (ČR) +1:51,1 (0)
39. Štvrtecký (ČR) +1:54,5 (1)
84. Moravec (ČR) +2:56,5 (4)

Loading...
Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženskou štafetu ovládly Norky. Češky skočily na osmém místě

08.12.2019 18:10 Aktualizováno V neděli se konal poslední závod v rámci první zastávky biatlonového Světového poháru 2019/2020, o…

Ledecká zářila i ve druhém sjezdu. O dvě setiny vteřiny jí pódium uniklo

07.12.2019 23:02 Po pátečním sjezdu v kanadském Lake Louise, který Ester Ledecká se startovním číslem 26 vyhrála, se…

Skvělý start do sezóny! Ledecká ve sjezdu v Lake Louis dala vzpomenout na…

06.12.2019 23:20 Aktualizováno V pátek večer středoevropského času se v kanadském Lake Louis konal první závod Světového poháru ve…

I ženský vytrvalostní závod patřil Francii. Davidová se kvůli třem chybám…

05.12.2019 19:06 Aktualizováno Po mužském vytrvalostním závodě se ve čtvrtek ve švédském Östersundu v rámci úvodního Světového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama