Zranění při tréninku. Rychlobruslařka Martina Sáblíková si zlomila nohu

Jedna z nejúspěšnějších českých sportovkyň rychlobruslařka Martina Sáblíková si během svého tréninku si totiž přivodila zranění, konkrétně zlomenou nártní kost na pravé noze. Stalo se tak při běhu. Nyní je jasné, že mimo jiné trojnásobná olympijská vítězka bude mít na sobě sádru až čtyři týdny. „Přeskakovala jsem potůček při běžeckém tréninku. V okamžiku doskoku jsem špatně došlápla a zlomila si kost, která vede od malíčku k patě. Musela jsem do nemocnice a na čtyři týdny dostala sádru," podala popis situace sama Sáblíková.

Martina Sáblíková
doporučujeme

Sáblíková byla po návratu z krátké dovolené v tréninkovém procesu na další sezónu už třetí týden. Trénink zahranuje jak domácí posilovnu, tak jízdu na kole i běh. V dalších týdnech budou od nynějška jejími nezbytnými společnicemi berle. „Celkem dobře jsem trénovala, snad se to úplně neztratí a nebudu za měsíc začínat úplně od nuly," věří již dvaatřicetiletá závodnice.

„Není toho moc, co teď můžu dělat: pár posilovacích cviků, dřepy na jedné noze. Uvidíme, jaké cviky bude možné přidávat v průběhu toho, jak bude čas se sádrou ubíhat. Všechno budu konzultovat s mými doktory. Záležet bude, jak moc mě noha bude bolet," ví Sáblíková.

Je jasné, že Martině Sáblíkové aktuální zdravotní problém komplikuje přípravu na předolympijskou sezónu 2020/21, neboť, jak je známo, po sezóně 2021/22 budou v roce 2022 následovat Zimní olympijské hry v Pekingu. Nicméně po rekonvalescenci bude mít ještě dost času na to, aby ty týdny se sádrou, během kterých mohla pokračovat v trénování, dohnala.

„Musím říct, že mě to hrozně vytáčí, protože jsem doufala, že v tomhle počasí, když už navíc můžeme trénovat venku, zúročím dosud natrénovaný objem. Bohužel, budu si muset ještě měsíc počkat," řekla Sáblíková a pokračovala: „Naštěstí se mi to stalo teď, ne až těsně před sezonou, což by bylo horší. Snad je ještě dost času, aby se všechno dostatečně zhojilo. Doufám, že to dobře sroste a budu pak moct kvalitně trénovat. Samozřejmě budu muset začínat pomalu. Věřím, že to nějak zvládnu a příprava pak bude pokračovat, jak by měla."

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zlato z MS pro český biatlon. Bezchybná Davidová ovládla vytrvalostní závod

16.02.2021 14:57 Aktualizováno Český biatlon slaví zisk první medaile na probíhajícím mistrovství světa ve slovinské Pokljuce.…

MS v biatlonu: Nejhorší sprint v historii! Všem čtyřem Češkám se totálně…

13.02.2021 18:17 Na sobotní závod v rámci letošního biatlonového světového šampionátu, jenž se v těchto dnech koná…

Nové Město na Moravě slaví úspěch. SP v biatlonu tam bude i v letech 2023,…

12.02.2021 17:27 Pokud to situace kolem koronavirové pandemii bude dovolovat, čeští sportovní, a zvláště pak ti…

Sáblíková slaví zisk další cenné medaile! Na MS na trojce si dojela pro…

11.02.2021 19:18 Po čtvrtečním dni je medailová sbírka rychlobruslařky Martiny Sáblíkové zase o další cenný kov…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama