Bell a americká armáda pokročily ve vývoji V-280 Valor a v modernizaci letectví

Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), a americká armáda se dohodly na podmínkách druhé fáze zakázky v oblasti konkurenčního předvedení a snižování rizik (CD&RR), kterou Bell získal v březnu loňského roku v programu Future Long-Range Assault Aircraft (FLRAA). Nová dohoda představuje důležitý milník a je v souladu s programem pokračující modernizace armády. Osvědčený konvertoplán V-280 Valor se posouvá od letounu, který disponuje bezkonkurenční rychlostí a vysokou úrovní přežít, směrem k bezpečnému zbraňovému systému podporujícímu společné operace po celém světě.

Reklama

„Jedná se o další významný krok a jsme mimořádně hrdí na úzkou spolupráci s armádou, při které měníme náš osvědčený stroj na vysoce schopný a udržitelný zbraňový systém FLRAA," řekl Keith Flail, výkonný viceprezident Advanced Vertical Lift Systems ve společnosti Bell. „Na základě výzkumu, designu a důkladných letových zkoušek spolu s kolegy z týmu Valor pokračujeme v optimalizaci platformy V-280 a to s cílem zajistit armádě vynikající užitné vlastnosti."

V průběhu první fáze CD&RR poskytl Bell podrobné informace týkající se designu V-280, údaje o studii proveditelnosti definující provozně relevantní schopnosti a provedl obchodní studie pomocí modelového systémového inženýrství. Poté, co armáda definuje svoje programové požadavky, což je naplánované na rok 2022, bude následovat druhá fáze programu.

Při vývoji stroje V-280 předvedl Bell bezprecedentní výkon a úspěšně dokončil jeho design, konstrukci i testovací program. Od prvního letu v roce 2017 prošel tým V-280 dlouhým programem náročných a přísných letových zkoušek, během nichž stroj překonal160 zkušebních letů v délce přes 200 hodin. Letové zkoušky poskytly cenné údaje sloužící k ověření vlastností digitálních modelů i výkonu stroje.

S postupem a vývojem projektu FLRAA společnost Bell zachovává svůj holistický přístupu týkající se přechodu V-280 na zbraňový systém, který zajistí výjimečný výkon a zároveň bude po celou dobu jeho životnosti cenově dostupný. Od samého počátku je návrh konvertoplánu V-280 Valor založen na myšlence efektivity – použít zjednodušené a vysoce spolehlivé návrhy, dodržovat armádní požadavky MOSA (Army Modular Open Systems Approach), snížit náklady na údržbu, a naopak navýšit spolehlivost stroje. Při vývoji Bell využil pokročilé technologie a nově vznikající programy, které vnesou komplexní pohled na digitální modely, zpracování a analýzu. Tato metodika snížila programové riziko, zlepšila výsledky údržby během celého životního cyklu a zvýšila cenovou dostupnost programu.

„Tento stroj není pouze projektem inženýrským a technickým. Konvertoplán V-280 poskytuje kritickou a prověřenou schopnost, která je pro americkou armádu velmi důležitá. Díky vylepšené rychlosti, dosahu, všestrannosti a udržitelnosti současné flotily těchto strojů se jí bude lépe dařit radikálním způsobem odradit protivníky. Program poskytl jasný důkaz toho, že pro armádu stroj V-280 nabízí transformační řešení na poli útočných letadel dlouhého doletu s vylepšeným zbraňovým systéme,“ dodal Ryan Ehinger, viceprezident a programový ředitel pro FLRAA ve společnosti Bell.

Témata:  Americká armáda (U.S. AIR FORCE) Americká armáda (U.S. ARMY) EuroZprávy.cz V-280 Valor

Související

REVUE

Podpora růstu a dokonalého vzhledu vlasů: Vsaďte na kvalitní kolagen

PR ČLÁNEK - Krásné vlasy jsou pro nás pro všechny velmi důležité. Vždyť právě ony jsou jedním ze základních stavebních kamenů naší vizáže. Najít člověka, který by nechtěl mít krásné zdravé vlasy, by bylo přinejmenším složité. Zejména ženy usilují o co nejkrásnější vzhled svých vlasů a je jedno, zdali mají krátké, nebo naopak dlouhé. Že zrovna vaše vlasy takto nevypadají? Na vině může být spousta různých faktorů. Možná vám zrovna dvakrát nepřejí genetické predispozice. Třeba také dochází k mnohým chybám při péči o vlasy. Tak jako tak se vyplatí vsadit na jejich správnou výživu. Vlasy potřebují aminokyseliny, jež se jim musí dodávat v dostatečném množství. Právě díky nim dokáže lidské tělo vytvořit mnohem silnější vlasový keratin. A kde se takové aminokyseliny nachází? Jsou součástí kolagenu. Právě on stojí za posílením vlasů a za zpevněním pokožky. My se na jeho pozitivní účinky podíváme podrobněji právě v tomto článku. Nejprve se ale budeme věnovat problematice vypadávání vlasů.

Ze společnosti

Dara Rolins: Rozhodla se oprášit své staré já!

Dara Rolins se rozhodla nezahálet, proto i v době uzavřených sálů plánuje velkolepý koncert pro své příznivce. Dokonce kvůli němu musí oprášit své staré já. Vzpomínáte si ještě na Darinku?

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 7 minutami

Nedostatek pracovních nabídek? Naopak. Uchazeči mají nyní největší šance

Pandemie mění pracovní trh. Firmy ale navzdory současné krizi stále nabírají nové talenty. Zájem Čechů o změnu práce oproti tomu výrazně klesá. Ukazují to data platformy Welcome to the Jungle. Může za to rostoucí nejistota způsobená pandemií koronaviru. Podle Honzy Klusoně, CEO Welcome to the Jungle, teď mají uchazeči o nové zaměstnání největší šance na úspěch.

před 16 minutami

FlixBus navýší frekvence u spojů do Liberce, Karlových Varů a Mostu

FlixBus od 29. 4. navýší počty spojů v rámci České republiky. V současné době zelené autobusy zajišťují osobní linkovou dopravu z Prahy do Brna, Liberce, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Karlových Varů, Chebu, Chomutova a Mostu a dalších měst na těchto trasách. Navýšení se aktuálně týká spojů do Liberce, Mostu a Karlových Varů. Frekvence spojů mezi Prahou a Libercem se zdvojnásobí, cestující do Karlových Varů a Mostu budou mít spojení o polovinu více. 

před 34 minutami

Dbalý se dovolal proti rozsudku, za korupci dostal sedm let

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý podal dovolání proti rozsudku, podle nějž si má odpykat sedm let vězení za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků. Dovolali se rovněž zbylí dva odsouzení, bývalá účetní nemocnice Emilie Bialešová a advokát David Michal. 

před 40 minutami

před 42 minutami

Robotický průzkumník Perseverance poprvé vyrobil kyslík na Marsu

Robotický průzkumník Perseverance americké vesmírné agentury NASA poprvé vyrobil na Marsu kyslík. Informovala o tom dnes agentura AFP. Vesmírnému roveru se podařilo rozštěpit oxid uhličitý odebraný z atmosféry Marsu na kyslík a uhlík. Podle NASA je to vůbec poprvé, co se něco podobného podařilo na jiné planetě než na Zemi.

před 43 minutami

Šéf světového sdružení lékařů: Koronavirus porazíme očkováním, pomáhá prevence

Klíčem k poražení pandemie nemoci covid-19 je vakcinace, ale do získání kolektivní imunity je jedinou cestou prevence, která rovněž předchází vzniku nebezpečných mutací koronaviru. V rozhovoru se zahraničními novináři to řekl šéf Světové lékařské asociace (WMA) Frank Ulrich Montgomery. Velké rozvolňování karanténních opatření očekává na podzim, do té doby ale varuje před unáhlenými kroky.

před 47 minutami

Ruská policie zadržela při protestech na podporu Navalného přes 1700 lidí

Ruská policie při středečních protestech na podporu vězněného opozičního předáka Alexeje Navalného zadržela po celé zemi více než 1700 lidí. S odvoláním na server OVD-Info, který se zaměřuje na monitorování protestů a policejní zákroky, o tom dnes informovaly agentury Reuters a AFP. Demonstrace byly nakonec menší, než organizátoři očekávali.

před 49 minutami

V Itálli uzavřeli vyšetřování zřícení mostu v Janově, souzeno může být 69 lidí

Téměř tři roky od zřícení dálničního mostu v Janově ukončila italská prokuratura vyšetřování tragédie, při které zemřelo 43 lidí. Soudní proces hrozí 69 osobám, včetně manažerů dálniční společnosti Autostrade per l´Italia (ASPI), která měla most ve správě. Panuje podezření, že most nebyl řádně udržován a trpěl dalšími nedostatky, uvedla agentura APA s odvoláním na dnešní informace italských médií.

před 53 minutami

před 57 minutami

před hodinou

Návrat do škol musí zůstat prioritou, vzkazuje ministerstvo

Znovuotevírání obchodů a služeb nesmí podle ministerstva školství předběhnout návrat dětí do škol, který vláda již dříve označila za svou jasnou prioritu. Za klíčové úřad považuje, aby se do lavic mohli co nejdříve vrátit žáci druhých stupňů základních škol, ostatní ročníky škol vysokých a více se otevřely školky. ČTK to dnes řekla mluvčí ministerstva Aneta Lednová. 

před hodinou

před hodinou

před hodinou

Český postup vůči Rusku je podle Babiše adekvátní. Chce narovnat počty diplomatů

Reakce Česka na kauzu Vrbětice je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) adekvátní. Novinářům dnes řekl, že je třeba narovnat počty diplomatů v Praze a v Moskvě, doufá v podporu spojenců. K ultimátu české diplomacie, aby Rusko přijalo do dnešního poledne zpět 20 vyhoštěných českých diplomatů, uvedl, že nechce předjímat, co se stane, pokud tak ruská strana neučiní. 

před hodinou

Summit NATO bude v červnu, lídři proberou ruskou agresi

Šéfové států a vlád zemí Severoatlantické aliance se na summitu v Bruselu sejdou 14. června. Oznámil to dnes generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, podle něhož se budou lídři zabývat mimo jiné agresivním jednáním Ruska. Summit, na němž by se s partnery měl poprvé osobně sejít americký prezident Joe Biden, bude mít na programu agendu aliance do roku 2030.

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama