Hacker ukradl hesla 272 milionů e-mailů. Teď je prodává

Washington - Pravděpodobně je na čase znovu si změnit heslo pro přístup k elektronické poště. Na ruském černém trhu se objevila nabídka hackera vystupujícího pod přezdívkou "the Collector" s více než 272 miliony přístupovými hesly a uživatelskými jmény k účtům velkých emailových poskytovatelů. Kromě ruského mail.ru unikla hesla také od společností Google, Yahoo i Microsoft.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Útok hackera, ilustrační fotografie
doporučujeme

Hacker nabízel citlivé údaje k více než miliardě účtů, bezpečností úřady po eliminaci duplikátních účtů mezi jednotlivými společnostmi zjistily, že o přístupové údaje přišlo více než 272,3 milionů uživatelů.

I když je většina napadených účtů z ruského serveru, kolem 57 milionů účtů bylo právě z Ruska, je třeba průlom v bezpečnosti nezanedbat.

Hotmail od společnosti Microsoft přišel podle portálu Techinsider o 33 milionů přístupových údajů, 40 milionů tvoří účty z Yahoo, 24 milionů Gmail od Google. Zbytek tvoří účty z Německa, Číny a dalších zemí, je tak těžké zjistit, které účty jsou v bezpečí a které ne.

Často hackerům stačí zajistit si přístup k jednomu zdroji a k dalším se již dostanou pomocí těchto informací, protože lidé používají stejné uživatelské jméno a heslo u více služeb. I když společnosti nabízí různé stupně ochrany, největší měrou na bezpečnosti se podílí sám uživatel.

Mezi základní bezpečnostní opatření patří nepoužívat stejné uživatelské údaje u více služeb a to ani uživatelské jméno. Je dobré pravidelně aktualizovat heslo, to že je email napaden a má do něj přístup cizí osoba občas ani nejde poznat.

Většina velkých společností nabízí vícefázovou ochranu, která je sice zdlouhavější na přihlašování, ale bezpečnost účtu se tím výrazně zvýší.

Loading...
Témata: Hackeři | Microsoft | Google
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

YouTube, mapy, Google Drive. Většina uživatelů online služeb a sítí by za…

17.08.2019 09:31 Většina uživatelů sociálních sítí by za ně byla ochotná platit. Vyplývá to z průzkumu americké…

Youtube ochraňuje své hvězdy, nad prohřešky přivírá oči

12.08.2019 17:46 Server YouTube je při hodnocení prohřešků proti svým pravidlům často shovívavější, pokud se…

Google rozlítil Rusko, americký gigant dostal varování od cenzorů

11.08.2019 16:37 Aktualizováno Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor požádal americkou společnost Google, aby přestala využívat…

Huawei představil svůj operační systém HarmonyOS, může nahradit Android

09.08.2019 16:27 Aktualizováno Čínská společnost Huawei Technologies představila vlastní operační systém nazvaný Harmony, je určen…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama