Český internet je na nohou. Jaká je skutečná tvář českých soutěží?

Pořad internetové televize Stream One Man Show opět rozvířil vody českého internetu. Poté, co moderátor a hlavní protagonista pořadu Kazma propašoval na udílení Českých lvů falešného Jima Carreyho, v utajení navštívil hokejové mistrovství v Rusku nebo zfalšoval koncert Justina Biebera, nyní zabrousil čistě do domácích vod. A ukázal televizi Prima v jiném světle, než jak se prezentuje.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

One Man Show opět víří vody českého internetu
doporučujeme

One Man Show je pojem. Pojem, který znají lidé nejen u nás, ale i po celém světě. Média v řadě zemí informovala o dvojníkovi herce Jima Carreyho, který zavítal na udílení prestižních cen Českého lva, i o fotografii pozadí dvojníka Justina Biebera, za kterou také stojí bavič a komik Kazma. On sám navíc v jednom z dílů pořadu procestoval celý svět, v tom posledním se ale zaměřil čistě na tuzemskou komunitu.

Pro pochopení souvislostí je třeba vzpomenout si na zřejmě nejznámější díl pořadu Prostřeno, který odvysílala televize Prima. V něm se v rámci jednoho týdne představila bývalá Playmate Linda, Karel, který spí v rakvi, doma chová slepici a trpí Tourettovým syndromem, alkoholik Pavel, aktivista vařící z popelnice Amos a důchodkyně Jana. Až na poslední jmenovanou se dají všichni čtyři soutěžící považovat za výstřední.

Krátce po svém odvysílání se Prostřeno stalo opravdovým hitem a tuto sérii pěti dílů viděli i lidé, kteří by si kulinářský pořad amatérských kuchařů normálně nepustili. Dlouhé týdny se poté spekulovalo, jestli Karel, nejvýraznější postava z celé pětky, svou nemoc pouze nepředstírá, případně jestli není nastrčenou osobou, kterou chce televize zvýšit sledovanost.

Pravda vyplynula na povrch až nyní. Za osobou Karla, a nejen jeho, stojí One Man Show, která zinscenovala prakticky vše. Od samotného údajného ajťáka, přes byt, v němž bydlí, až po jídlo, které připravili špičkoví kuchaři, avšak soutěžící nic nepoznali. Nic z toho, co mohli diváci vidět v televizi, zkrátka nebyla pravda, a vše byla jen velmi důmyslně připravená hra Kazmy a jeho týmu. Nutno dodat, že šlo o hru s jasným cílem, zvýšit u veřejnosti podvědomí o Tourettově syndromu.

Zarážející je na celé věci zejména chování štábu televize Prima. Jak ukazují záběry skrytých kamer umístěných v bytě, v němž natáčení probíhalo, není vše takové, jak se na první pohled zdá. Štáb se snaží vyvolat konflikty a ačkoliv se veřejně pokouší nedat najevo znepokojení nad Karlovou nemocí, o jejíž skutečné existenci nemá ani ponětí, za jeho zády ho dle dostupných záběrů silně vulgárně a hanlivě uráží.

Server EuroZprávy.cz požádal televizi Prima o vyjádření k této skutečnosti, odpovědí ale byla pouze suchá tisková zpráva, v níž se televize chlubí sledovaností pořadu. "Děkujeme Kazmovi a všem jeho kolegům, že postavil Prostřeno! na úroveň takových společenských fenoménů jako je MS v hokeji nebo Český lev. Kazma dokázal, že televize Prima pana Ondrku skutečně nenajala. Chápeme, že Kazmovi může být líto, že i přes nespornou produkční kvalitu a vynaložené finanční náklady spojené s jeho dílem "Prostřeno!" nebude finální zásah takový, jaký je běžný u pořadu Prostřeno! na Primě," uvedla televize.

K chování štábu se nevyjádřila, obrázek si však udělá každý sám, a soudě dle komentářů na facebookovém profilu pořadu se už tak děje. Lidé si z pořadu dělají srandu a bouří se proti chování produkce. "Hlavně nezapomeňte dát zas někomu do ruky gumovou rukavici nebo si psát na mobilu jaky jsou to soutežící čur*ci..." píše například jeden z uživatelů. 

Za necelých 24 hodin od zveřejnění pořadu viděl poslední díl One Man Show téměř milion lidí. Pro představu, čísla, kterými se televize Prima pochlubila, jsou podobná, avšak nasbíraná za mnohem delší časové období. "Premiérové díly Prostřeno!, ve kterých účinkoval Karel Ondrka, vidělo ve 12. týdnu průměrně 694 tis. diváků v CS 15+, share 24,75%. Nejsledovanější byla čtvrteční epizoda, kdy hostitelem byl právě Karel, pustilo si ji 862 tis. diváků v CS 15+, share 29,89%. Tyto premiérové epizody pořadu Prostřeno! zasáhly 2 411 000 diváků (reach  4+). Na webových stránkách má tato série pořadu Prostřeno! s Karlem dosud celkem 1 116 424 přehrání," dodala televize v tiskové zprávě.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facebook vymazal desítky kontroverzních účtů

21.10.2019 21:42 Společnost Facebook odstranila ze své stejnojmenné sociální sítě a také z instagramu desítky účtů a…

Kyberútoky na Česko nepoleví, varuje NÚKIB. Největší hrozbou jsou Rusko a…

21.10.2019 14:43 Kybernetické útoky proti Česku v budoucnu nepřestanou, protože země je atraktivním cílem pro státy,…

Jak nahradit aplikace od Google? Huawei připustil, že ho poškozují sankce…

20.10.2019 21:13 Čínská společnost Huawei má problémy s nahrazením aplikací firmy Google ve svých mobilních…

Církev láká mladé věřící: Vatikán představil elektronické růžence

19.10.2019 10:09 Vatikán chce získat sympatie mladých věřících díky technologické inovaci, která je má propojit s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama