Prokletá videa na internetu: Po jejich zhlédnutí se dějí strašlivé věci

Na známé internetové stránce YouTube jsou nyní miliardy videí, některá velmi originální, umělecká, jiná však nejspíš nikdy neměly spatřit světlo světa. Sebevražedný myšák Mickey nebo strašidelná japonská reklama, která má údajně na svědomí životy celého produkčního štábu, patří mezi záhady, které asi jen tak nerozluštíme. Varujeme, že videa by si neměli pouštět lidé slabší povahy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

YouTube

Video s názvem „The Curse of Sarah Black“ je sbírkou několika velmi znepokojivých scén a fotografií, v průběhu let bylo nahráno na server několika různými uživateli, aby vedení YouTubu video pokaždé stáhlo z neznámých důvodů. Říká se, že pokaždé, když video je nahlášeno jako nevhodné a dojde k jeho smazání, Sarah Black, okultistka z Irska ovládne tělo někoho jiného a donutí ho nahrát video na internet, aby si tak zajistila pozornost na věky věků. Lidé, kteří video zhlédnout, mnohdy postihne neuvěřitelná bolest hlavy a někdy dokonce i záhadně zemřou.

Ve třicátých letech minulého století vytvořilo studio Disney animované video. Je na něm známý myšák Mickey, který se prochází prázdnými uličkami. Tíživou atmosféru dodává i fakt, že je video černobílé. Jenže to nejhorší teprve přijde, po několika bizarních minutách spáchá kreslená postava sebevraždu. Video mělo být součástí animovaného seriálu, nikdy se však na televizní obrazovky nedostalo. Nejspíš tomu mělo tak i zůstat, jenže v roce 2012 ho objevil jeden uživatel YouTube.

Suicidemouse.avi (9:44) | zdroj: YouTube

Nikdo ze současného vedení společnosti Disney nedokáže odhadnout záměr videa. Možná to byla narážka na Sovětský svaz, protože video provázejí texty v azbuce, jisté však je, že jen málokdo dokáže zůstat během krátkého filmu zcela klidný. V mnohých záběry vyvolávají dokonce i záchvaty šílenství, není tak divu, že video zůstalo v zaprášeném archivu a dlouho si na něj nikdo z tvůrců nevzpomněl.

Jenže když studio dělalo jeden ze svých velkých úklidů, páska s materiálem byla nalezena. Náhodný editor měl kazetu zhlédnout a roztřídit, údajně však po pár minutách vyběhl z místnosti se šíleným křikem. Nedaleko narazil na člena ostrahy, kterého napadl a odebral mu zbraň, se kterou se editor sám postřelil. Páska tak měla zůstat na smetišti, ale z neznámého důvodu se v roce 2012 dostala na YouTube.

Vysoce zneklidňující video s názvem „The Broken Heart Curse“ patří skutečně do hlubin internetu. Video údajně sestříhala šílená žena, která na kameru zaznamenala mučení a ponížení každého člověka, který se opovážil ji zlomit srdce. Každou z obětí údajně držela na živu, aby mohla dlouze zdokumentovat jejich cestu k šílenství. Měla na nich provádět i kruté experimenty předtím, než je konečně poslala na poslední odpočinek.

The Broken Heart Curse (1:57) | zdroj: YouTube

Měla to být obyčejná japonská reklama na kosmetickou značku Kleenex, jenže během filmování se stala tragédie, která postupně připravila celý tým o život. Samotné video přitom není nijak znepokojivé, během krátkého záznamu vidíme ženu, jak sedí vedle dítěte stylizovaného na malého démonka. Skutečné nebezpečí však nastává ve chvíli, když si video pustíte přesně o půlnoci. Svědci tvrdí, že zničehonic přeruší záznam šum a obraz se zpomalí, až se nakonec na pozadí objeví velmi krvežíznivé oči.

Cursed Kleenex Commercial (0:29) | zdroj: YouTube

Vůbec nejprokletější video, na které můžete však narazit, je ani ne půlminutový záznam s názvem „wpkepkw“. Tato video je zahaleno tajemstvím, někteří tvrdí, že se náhodně vytrácí z vyhledávače na YouTubu, jindy se zase záhadně vrátí. Uživatelé jsou rozdělení vesměs do dvou skupin, z nichž jedna tvrdí, že je to znepokojivý záznam člověka těsně před smrtí, jiní v tom vidí konspiraci vládního projektu na ovládání lidí, který se příliš nepovedl.

Jisté však je, že mnoho diváků nedokáže video vytěsnit z paměti. Není ojedinělé, že uživatelé potom zažívají deprese a prudké změny nálad, jiní dokonce vyhledali péči psychologa kvůli sebevražedným myšlenkám. Existují dokonce i oběti, které tvrdí, že z videa mají halucinace. Rozmazanou tvář prý náhodně vídají při brouzdání internetem, což v nich vyvolává nesmírnou úzkost.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Varování před Huawei se týká úřadů i běžných uživatelů, bude vydán…

18.12.2018 10:58 Aktualizováno Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) chystá na první polovinu ledna…

Vyhazov z práce nebo sebevražda? Sociální sítě ničí životy i kariéru

18.12.2018 04:04 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Celý svět byl nenápadně a rychle omotám sítí sociálních sítí. Pro mnohé je…

Twitter měl problém bezpečnostní chybu, osobní data ale neunikla

17.12.2018 21:48 Chyba ve formuláři technické podpory sociální sítě Twitter umožňovala zjistit stát, jehož telefonní…

Výrobky Huawei a ZTE jsou bezpečnostní hrozbou, varuje úřad Čechy

17.12.2018 18:58 Aktualizováno Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dnes varoval před používáním…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama