Facebook pro děti? Ohromná hloupost, kritizují Zuckerberga experti

Londýn - Před měsícem vytvořil Facebook nový typ sociální sítě pro děti - Messenger Kids. Tato novinka pro děti od šesti let se však stala terčem ostré kritiky. Zašlo to tak daleko, že skupina sta expertů napsala kvůli aplikaci apel na zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. O čem se ve výzvě píše?

Přidejte svůj názor

Mark Zuckerberg

Více než stovka expertů, kteří se zabývají dětmi, kritizovala novou aplikaci Messenger Kids, která je určena pro děti mladší 13 let. V otevřeném dopise vyzývají odborníci k tomu, aby byla nová sociální síť zrušena.

Podle jejich vyjádření jde o "neodpovědný pokus", který má děti "připravit na využívání sociálních sítí v budoucnosti". Děti však podle vědců nejsou připraveny na to, aby pracovaly se sociálními sítěmi.

Samotná sociální síť Facebook oznámila, že aplikace je vyvinutá ve spolupráci s odborníky na bezpečnost v kyberprostoru. Je to prý odpověď rodičům na požadavek, že by chtěli mít větší kontrolu nad tím, jak jejich děti se sociálními sítěmi zacházejí.

Messenger Kids je v podstatě uzamčená verze aplikace Facebook Messenger, která před použitím vyžaduje souhlas od rodičů. Údaje generované touto aplikací se nepoužívají za marketingovým účelem.

Odborníci, kteří požadují zrušení aplikace, tvrdí, že "všechny výzkumy ukazují, že je nadměrné používání digitálních a sociálních médií škodlivé pro děti a dospívají". Aplikace tak "velmi pravděpodobně ohrozí zdravý vývoj dítěte".

"Nejsou dostatečně staří na to, aby se vypořádali se složitostí on-line prostředí. Vztahy přes sociální sítě často vedou k nedorozuměním a konfliktům i mezi dospělými uživateli," uvedli odborníci.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facebook přichází s přelomovou změnou. Zbaví se modré barvy

09.01.2019 11:39 Od počátku facebooku byla tato sociální síť spojována s modrobílou barvou. Dnes už si jej snad ani…

Nejvíc přeposílaný tweet? Nový rekord drží japonský miliardář

07.01.2019 12:26 Tweet japonského miliardáře Jusakua Maezawy se stal nejvíce přeposílanou zprávou na sociální síti…

Zásady chování na síti pro rok 2019: nastavte si hranice a buďte stále…

06.01.2019 16:26 Chcete zůstat na internetu v bezpečí i v novém kalendářním roce? S evolucí v technologiích je to…

Facebook podkopává demokracii? Pravidla pro mazání obsahu se vymkla…

28.12.2018 11:46 Zredukovat složité společenské problémy na jednoduchou volbu typu "ano/ne". Takový je cíl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama