Konec internetu? Vláda ho kvůli studentům v celé zemi vypne

Alžír - Podvádění ve škole není ničím novým. Při maturitách jde ale už o závažnou věc, kterou je nutno řešit. A úřady v Alžírsku našly unikátní způsob, jak na to. Po celé zemi vypnout internet.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

V Alžírsku zavedly úřady nové nařízení, které stanoví, že v době maturitních zkoušek nebude fungovat internet.

K tomuto kroku přistoupily poté, co zjistily, že studenti ve velkém podvádějí a správné odpovědi si hledají přes mobily na internetu a poptávají správné odpovědi na sociálních sítích.

Podle serveru BBC se tak na internet nedostanou obyvatelé vždy jednu hodinu po zahájení maturitní zkoušky, které v zemi probíhají ve dnech 20. až 25. června.

A když mluvíme o výpadku internetu, myslíme kompletní. Nebude fungovat internet přes mobilní ani síťové připojení a zablokován bude i Facebook.

Jako pojistku si musí školy nainstalovat detektory kovu a bezpečnostní kamery. Nikdo nesmí vstoupit do školy s mobilním telefonem ani jiným podobným zařízením a na průběh zkoušek budou dohlížet kamery.

To se týká celkem asi dvou tisíc místností, kde se letos maturity konají. Skládat je bude na 700 tisíc žáků, kterých se tato opatření dotknou. Vláda k nim přistoupila po fiasku před dvěma lety, kdy správně odpovědi kolovaly na internetu už během zkoušky a studenti je masivně opisovali.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Google zatím expanzi do Číny neplánuje

11.12.2018 21:17 Společnost Google nyní spuštění čínského vyhledávače neplánuje, řekl dnes šéf internetového gigantu…

Rusko udělilo Googlu pokutu kvůli zakázaným výsledkům vyhledávání

11.12.2018 18:08 Rusko vyměřilo americkému internetovému vyhledávači Google pokutu ve výši půl milionu rublů (zhruba…

Účty Čechů v ohrožení. Šíří se nový vir napadající internetové bankovnictví

11.12.2018 14:29 Aktualizováno Českem se šíří vlna podvodných e-mailů, které prostřednictvím zavirované přílohy dokážou přes…

Jak zmizet z internetu? Smazat stopy tak, aby vás nenašel ani Google, je…

08.12.2018 22:35 Aktualizováno V době internetu a stále pokročilejších vyhledávačů je prakticky nemožné zůstat skryt před zraky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama