Stali jste se obětí hackerů? Vyzkoušejte, jestli váš e-mail prolomili

Hackeři jsou stále troufalejší, zdaleka je přitom nezajímají jen tajná vládní data. V uplynulých dnech se tak nabourali do spousty emailů. Bezpečnostní experti si toho ovšem brzy všimli a vytvořili webovou databázi, díky které zjistíte, jestli se to týká i vás.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto.
doporučujeme

V těchto dnech došlo k obrovskému úniku dat, který postihl téměř tři čtvrtě miliardy emailových schránek po celém světě. Zaznamenali jej však bezpečnostní experti, kteří už stvořili databázi, jejímž prostřednictvím zjistíte, zdali patříte mezi postižené.

Stačí vyrazit na adresu www.haveibeenpwned.com a zadat do vyhledávače vaši adresu. Pokud pozadí stránky zezelená, dopadli jste, podobně jako já, na výbornou a vaší schránky se žádný z nedávných datových úniků nedotkl.

Existuje však eventualita, že vaše schránka je jedním ze tři čtvrtě miliardy emailů, do kterých se hackeři nabourali. Pro tento případ nabízí stránka velice jednoduchý návod, jak se vyvarovat dalším útokům.

Tamní experti doporučují použití aplikace 1Password, která generuje a ukládá hesla. Vyplatí se také zavedení dvoufaktorové autentizace a pečlivé uložení vašich hesel. Závěrem se nezapomeňte přihlásit k odběru informací z této webové stránky, která vám pošle upozornění vždy, když se někdo nabourá do vaší emailové schránky.

Web have i been pwned? obsahuje kromě dat ze zmíněné Kolekce č. 1, jejíž součástí jsou data o 772 milionech emailů, i informace z dalších velkých úniků, které se týkaly třeba sociální sítě MySpace, programů společnosti Adobe či sítě LinkedIn.

Ke změně hesla však můžete provizorně sáhnout i v případě, že váš email napaden nebyl. Rozhodně tím totiž nic nepokazíte. Pamatujte však na pravidlo, že se nevyplácí používat jedno heslo opakovaně. Nebo se alespoň přihlaste k odběru informací ze zmiňovaného webu, aby vás nezaskočilo, že se do vaší schránky někdo naboural.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na podvodnou aplikaci pro Android, láká od uživatelů předplatné

13.07.2019 11:16 Podvodná aplikace Number Finder pro mobily s Androidem lákala od uživatelů předplatné. Tvrdila, že…

Zdrcující trest pro Facebook: V USA má zaplatit pokutu 113 miliard

13.07.2019 07:29 Internetová společnost Facebook dostala ve Spojených státech pokutu přibližně pět miliard dolarů …

Masivní útok hackerů: Ve východní Evropě napadli počítače s Windows 7

11.07.2019 10:30 Hackeři útočili ve východní Evropě na počítače s operačním systémem Windows 7. Využívali přitom…

Facebook vyzývá k násilí? Nová pravidla vzbuzují značnou kontroverzi

10.07.2019 15:18 Facebook změnil svá pravidla ohledně zveřejňování příspěvků vyzývajících k násilí na své platformě.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama