Na Facebooku je polovina Čechů. Jejich počet překročil 5 milionů

Počet registrovaných Čechů na sociální síti Facebook se loni zvýšil zhruba o šest procent na 5,3 milionu. Více než polovinu tvořili lidé ve věku od 13 do 35 let. Mírně převládají ženy, kterých je mezi uživateli 2,7 milionu. Vyplývá to informací společnosti AMI Digital. V pondělí firma Facebook oslaví 15 let od založení.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Facebook
doporučujeme

Nějakou zkušenost s touto sociální sítí má podle průzkumu AMI Digital Index přes 94 procent tuzemských uživatelů internetu. "Facebook je masové médium, ale v poslední době má trochu problém s tím, že stárne. Aaktivnější uživatelé se tak přesouvají na jiné sociální sítě, zejména na Instagram a do chatovacích aplikací jako jsou Messenger, Whatsapp nebo Viber," uvedl ředitel AMI Digital Vladan Crha.

Instagram měl loni na konci prvního čtvrtletí asi dva miliony českých uživatelů a nyní jich má 2,3 milionu. Rostl tedy o 15 procent. Zvyšuje se na něm také aktivita uživatelů, zatímco na Facebooku stagnuje nebo klesá. Souvisí to s novými formáty jako jsou Instagram Stories a větším využívání zpráv přímo v Instagramu. Instagram, Whatsapp i Messenger ale rovněž patří Facebooku

Snižování aktivity na Facebooku dokládá i to, že zatímco v roce 2017 zveřejňovalo nový obsah alespoň jednou měsíčně 61 procent uživatelů, loni to bylo 59 procent.

Celosvětově používá síť Facebook alespoň jednou za měsíc více než 2,2 miliardy lidí a více než 1,4 miliardy osob jej využívá každý den. Miliarda lidí používá i Instagram a více než 400 milionů novou platformu Stories.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňské DEPO 2015 patřilo sci-fi a fantasy, přilákalo přes 500 lidí

23.03.2019 17:59 V plzeňském DEPO2015 se dnes sešlo hodně přes 500 příznivců počítačových her, komiksů a takzvaného…

Spor internetových rivalů: Seznam.cz napadl Google, prý zvýhodňuje…

23.03.2019 08:04 Česká internetová společnost Seznam.cz dnes vyzvala svého amerického rivala Google, aby zveřejnil…

Bonzáctví dosáhlo vrcholu. Zamindrákovaní Češi zablokovali Opráski, kam to…

22.03.2019 15:06 Aktualizováno Komentář - Dav nikdy nebude myslet na ostatní, každý jeho člen hledí jen na to, co je správné pro…

Facebook zprovoznil další novou funkci. Výrazně zlepší chatování

22.03.2019 12:52 Společnost Facebook nadále vylepšuje svou mobilní aplikaci Messenger i samotnou stránku jako…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama