Facebook zprovoznil službu, o kterou uživatelé roky žádali

V případě sociální sítě Facebook jde o přelomovou změnu, na poli chatovacích aplikací o něco dnes už zcela běžného. Řeč je o mazání odeslaných zpráv, službě, kterou si uživatelé doslova vyprosili. To by ale nebyl Facebook, aby na to nešel po svém.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Facebook

Možnost odstranit již odeslanou zprávu tak, aby ji příjemce neviděl, není ničím novým. U Instant messangerů, jak se skupině chatovacích aplikací říká, se poprvé objevila již před mnoha lety, Facebook ji ale tvrdojíšně odmítal.

Nakonec však i on podlehl a nově umožňuje smazat zprávy, které pošlete někomu jinému. V ideálním světě a v jiných aplikacích máte možnost tak učinit téměř kdykoliv a tak, aby si toho uživatel, kterému zprávu zašlete, ani nevšiml. 

Facebook má ale do ideálů daleko, a proto lze již zaslanou zprávu smazat pouze do deseti minut od odeslání. V opačném případě zůstane u příjemce nadobro a smazat ji už nepůjde.

Navíc nic neproběhne v tichosti. Pokud zprávu smažete, uživateli, kterému jste ji poslali, se ukáže, že jste mu něco zaslali a poté to smazali. To může kolikrát vyvolat více otázek, než je záhodno. 

Služba navíc nebude dostupná na počítači, pouze přes aplikaci Messenger na mobilních telefonech. A aby toho nebylo málo, nebude k ní mí přístup každý, tedy alespoň zpočátku ne. Facebook ji uživatelům bude odemykat postupně.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejlepší toaletní papír na světě? Internet žije nevinným dotazem napsaným…

18.02.2019 19:44 Aktualizováno Když do Google vyhledávače napíšete "nejlepší toaletní papír na světě", skutečně vám vyjedou…

Klienty bank napadá další podvodná aplikace, nejvíc obětí je v Česku

18.02.2019 12:37 Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace…

Facebook čekají v Británii krušné časy? Závěry vyšetřování jsou děsivé

18.02.2019 12:16 Sociální síť facebook naléhavě potřebuje regulaci, která umožní chránit soukromí uživatelů a…

Česko zasáhla vlna vyděračských mailů. Za intimní nahrávky chtějí tisíce…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Českou republiku zasáhla vlna e-mailových útoků cílená na běžné občany. Z nich se útočníci snaží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama