Facebook zprovoznil službu, o kterou uživatelé roky žádali

V případě sociální sítě Facebook jde o přelomovou změnu, na poli chatovacích aplikací o něco dnes už zcela běžného. Řeč je o mazání odeslaných zpráv, službě, kterou si uživatelé doslova vyprosili. To by ale nebyl Facebook, aby na to nešel po svém.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Facebook
doporučujeme

Možnost odstranit již odeslanou zprávu tak, aby ji příjemce neviděl, není ničím novým. U Instant messangerů, jak se skupině chatovacích aplikací říká, se poprvé objevila již před mnoha lety, Facebook ji ale tvrdojíšně odmítal.

Nakonec však i on podlehl a nově umožňuje smazat zprávy, které pošlete někomu jinému. V ideálním světě a v jiných aplikacích máte možnost tak učinit téměř kdykoliv a tak, aby si toho uživatel, kterému zprávu zašlete, ani nevšiml. 

Facebook má ale do ideálů daleko, a proto lze již zaslanou zprávu smazat pouze do deseti minut od odeslání. V opačném případě zůstane u příjemce nadobro a smazat ji už nepůjde.

Navíc nic neproběhne v tichosti. Pokud zprávu smažete, uživateli, kterému jste ji poslali, se ukáže, že jste mu něco zaslali a poté to smazali. To může kolikrát vyvolat více otázek, než je záhodno. 

Služba navíc nebude dostupná na počítači, pouze přes aplikaci Messenger na mobilních telefonech. A aby toho nebylo málo, nebude k ní mí přístup každý, tedy alespoň zpočátku ne. Facebook ji uživatelům bude odemykat postupně.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na facebooku se šíří nechutný trend, lékaři jsou zděšeni

16.11.2019 21:32 Aktualizováno Hlavní stránka jisté americké facebookové skupiny je plná fotografií lidské stolice. Členové…

Facebook je zahlcen falešnými účty, letos jich smazal přes pět miliard

14.11.2019 08:43 Sociální síť Facebook v prvních devíti měsících letošního roku zakročila proti 5,4 miliardám…

Facebook strážcem pravdy? Uživatelům zastaví příval dezinformací

10.11.2019 09:35 Na sociálních sítích jako je Facebook a Instagram vzniká nová funkce, která bojuje proti šíření…

Facebook mění logo. Společnost se odliší od aplikace

04.11.2019 20:41 Americká společnost Facebook dnes představila nové logo, kterým se chce odlišit od stejnojmenné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama