Nejlepší toaletní papír na světě? Internet žije nevinným dotazem napsaným na Google

Když do Google vyhledávače napíšete "nejlepší toaletní papír na světě", skutečně vám vyjedou obrázky toaletního papíru. Pokud ale stejnou frázi napíšete anglicky, zřejmě nebudete věřit svým očím.

Přidejte svůj názor

Nejlepším papírem na světě je podle Google pákistánská vlajka

Pod frází "best toilet paper in the world" se totiž v Google vyhledávání zobrazí pákistánská vlajka. A nejde o náhodu ani o chybu Google.

Podle britské televize BBC jsou výsledky vyhledávání považovány za práci demonstrantů v reakci na útok v indickém Kašmíru, při němž zemřelo nejméně 40 vojáků.

Jde o nejsmrtelnější útok na indické síly v Kašmíru od začátku povstání proti indické vládě. K činu se přiznala pákistánská islamistická skupina Jaish-e-Mohammad.

Spojení vlajky a toaletního papíru se objevilo brzy po útoku na mnoha internetových stránkách, především se jednalo o blogy. Ty se navíc během víkendu se staly trendem ve vyhledávání.

Je známo, že počet lidí, kteří vyhledávají určité spojení, může mít vliv na to, jaké výsledky Google vyhledávač vrací. A jelikož lidé hledali Pákistán a toaletní papír, vyhledávač si výsledky spojil.

Proto nyní při zadání výše zmíněného dotazu do vyhledávače lidí uvidí v obrázcích zelené pákistánské vlajky a obrázky toho, jak stejnou frázi vyhledává někdo jiný. Většinou se jedná o náhledové obrázky z novinových článků.

Nejde o první případ, kdy byl Google zneužit k podobným napadáním. K tomuto případu se ale společnost zatím nevyjádřila.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Google Stadia: Revoluce, která potopí konkurenci a ukončí prodej počítačů?

20.03.2019 12:35 Komentář - Ve světě fanoušků počítačových a konzolových her se od včerejšího večera neřeší nic…

Revoluce v hraní videoher? Google představil platformu Stadia

19.03.2019 21:34 Internetový gigant Google se pouští do videoher. Dnes představil streamingovou službu Stadia, která…

Co způsobí směrnice EU o autorských právech? Aliance přišla s vážným…

19.03.2019 16:15 Aktualizováno Nová evropská autorskoprávní směrnice může kvůli technickým a administrativním nákladům zdražit on…

Česká Wikipedie se vypne, kvůli změně autorského práva

18.03.2019 21:30 Aktualizováno Česká verze Wikipedie nebude ve čtvrtek jeden den fungovat. Její editoři tím chtějí protestovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama