Nejčastější internetové hrozby v ČR? Pozor hlavně na tuto aplikaci

Nejčastější internetovou hrozbou v Česku se během února stala aplikace Adware.Agent.AF, která uživatele přesměrovává na reklamní weby. Stála za 7,5 procenta zachycených hrozeb a v lednu nebyla ani v první desítce. Vyplývá to z měsíční statistiky detekovaných škodlivých kódů bezpečnostní společnosti Eset.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

"V případě Adware.Agent.AF jde o škodlivý Javascript, který přesměrovává uživatele z napadené legitimní stránky na nechtěné, většinou reklamní weby. Společně s tím maže seznam navštívených stránek, tudíž znemožňuje uživateli návrat zpět na legitimní webovou stránku," uvedl technický ředitel Esetu Miroslav Dvořák.

Další webová hrozba Adware.Agent.A, která žebříčku nejčastějších internetových hrozeb v tuzemsku kralovala v lednu, se během minulého měsíce posunula na třetí příčku s podílem 5,1 procenta.

Vyskytuje se ve formě online dotazníku, za jehož vyplnění tvůrci slibují uživateli hodnotný produkt, například mobilní telefon. Útočníci se tak dostávají k osobním údajům uživatelů, které následně zneužijí.

Obdobný trik využívají také tvůrci druhého nejčastěji zachyceného škodlivého kódu PDF/Fraud, který se snaží přesvědčit uživatele, aby vyplnil a odeslal svoje citlivé osobní údaje. K získání citlivých informací využívají útočníci celou řadu různých metod, uživatele například lákají na výhry v různých smyšlených soutěžích. V únoru stál PDF/Fraud za 6,6 procenta zachycených případů online hrozeb.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká verze Wikipedie nebude fungovat, kvůli změně autorského práva

18.03.2019 12:22 Aktualizováno Česká verze Wikipedie nebude ve čtvrtek jeden den fungovat. Její editoři tím chtějí protestovat…

Roztržka ve Facebooku: Odcházejí dva vrcholní manažeři, mají Zuckerberga…

15.03.2019 11:07 Americkou společnost Facebook opouštějí dva vysocí manažeři. Po 13 letech ve firmě odchází…

Kolaps sociálních sítí je u konce. Facebook i Instagram už fungují bez…

14.03.2019 18:12 Aktualizováno Facebook je znovu plně funkční poté, co se řada uživatelů zhruba 24 hodin potýkala s problémy s…

Facebook a Instagram pod útokem? Sítě mají celosvětový výpadek

13.03.2019 22:41 Aktualizováno Nejpopulárnější sociální sítě Facebook a Instagram mají celosvětové problémy. Uživatelé mají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama