Nejčastější internetové hrozby v ČR? Pozor hlavně na tuto aplikaci

Nejčastější internetovou hrozbou v Česku se během února stala aplikace Adware.Agent.AF, která uživatele přesměrovává na reklamní weby. Stála za 7,5 procenta zachycených hrozeb a v lednu nebyla ani v první desítce. Vyplývá to z měsíční statistiky detekovaných škodlivých kódů bezpečnostní společnosti Eset.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

"V případě Adware.Agent.AF jde o škodlivý Javascript, který přesměrovává uživatele z napadené legitimní stránky na nechtěné, většinou reklamní weby. Společně s tím maže seznam navštívených stránek, tudíž znemožňuje uživateli návrat zpět na legitimní webovou stránku," uvedl technický ředitel Esetu Miroslav Dvořák.

Další webová hrozba Adware.Agent.A, která žebříčku nejčastějších internetových hrozeb v tuzemsku kralovala v lednu, se během minulého měsíce posunula na třetí příčku s podílem 5,1 procenta.

Vyskytuje se ve formě online dotazníku, za jehož vyplnění tvůrci slibují uživateli hodnotný produkt, například mobilní telefon. Útočníci se tak dostávají k osobním údajům uživatelů, které následně zneužijí.

Obdobný trik využívají také tvůrci druhého nejčastěji zachyceného škodlivého kódu PDF/Fraud, který se snaží přesvědčit uživatele, aby vyplnil a odeslal svoje citlivé osobní údaje. K získání citlivých informací využívají útočníci celou řadu různých metod, uživatele například lákají na výhry v různých smyšlených soutěžích. V únoru stál PDF/Fraud za 6,6 procenta zachycených případů online hrozeb.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Americký senátor má spadeno na ruskou aplikaci. Prý je hrozbou, FBI má…

18.07.2019 10:05 Aktualizováno Americký senátor Chuck Schumer požádal Federální úřad pro vyšetřování (FBI), aby se zabýval ruskou…

Pozor na podvodnou aplikaci pro Android, láká od uživatelů předplatné

13.07.2019 11:16 Podvodná aplikace Number Finder pro mobily s Androidem lákala od uživatelů předplatné. Tvrdila, že…

Zdrcující trest pro Facebook: V USA má zaplatit pokutu 113 miliard

13.07.2019 07:29 Internetová společnost Facebook dostala ve Spojených státech pokutu přibližně pět miliard dolarů …

Masivní útok hackerů: Ve východní Evropě napadli počítače s Windows 7

11.07.2019 10:30 Hackeři útočili ve východní Evropě na počítače s operačním systémem Windows 7. Využívali přitom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama