Hrdost Čechů na internetu? V práci se za své aktivity stydí

Společnost Kaspersky Lab. vydala aktuální průzkum „Global privacy report“, který ukazuje, že více jak polovina českých zaměstnanců (61 %) nechce, aby jejich zaměstnavatelé viděli jejich aktivitu na sociálních sítích. Celých 47 % Čechů dokonce nechce, aby ani jejich kolegové viděli, co na internetu píší.

Přidejte svůj názor

Sociální síť Facebook a Twitter
doporučujeme

13 let a 2 měsíce. To je průměrný čas, který zaměstnanec stráví v práci. Není to ovšem pouze čistý pracovní čas. 64 % zaměstnanců přiznalo, že každý den navštěvují na internetu webové stránky, které nemají s jejich prací vůbec nic společného.

Zajímavé je, že většina lidí nechce, aby jejich kolegové viděli, jaké webové stránky navštěvují, a to celých 52 %. U zaměstnavatelů to má zapotřebí skrývat pouze 29 %.

Když ovšem přijde řeč na sociální sítě, tak se čísla obrátí. Zaměstnanci se snaží obsah skrývat před nadřízenými. Bojí se, že by je mohli obvinit například z pošpinění jména firmy. Svým kolegům se s novými příspěvky ale rádi chlubí. 26 % respondentů dokonce uvedlo, že by svým zaměstnavatelům neukázali ani obsah SMS či e-mailů.

5 % dotázaných doplatilo na to, že se jejich údaje dostali ven. Určitě se proto vyplatí dávat si pozor, ať nepřidáváte fotky, které by pro vás mohly být kontraproduktivní. Zakázané látky nebo nonstop návštěvy diskoték nikdo nevidí rád.

„Ruku v ruce s tím, jak se internet stal nedílnou součástí našich životů, se začala pomalu stírat hranice mezi pracovním a soukromým online světem. Nelze jednoduše říct, jestli je to dobře nebo ne. Taková je dnešní doba. Je ale důležité si uvědomit, že jako zaměstnanec firmy musím být ostražitý, na jaké stránky v práci přistupuji a jaké informace veřejně sdílím. Jedna nevhodná aktivita může mít dlouhodobé a negativní následky pro léta budovanou kariéru,“ varuje v tiskové zprávě Marina Titova, vedoucí spotřebitelského marketingu ve společnosti Kaspersky Lab.

Pokud nechcete doplatit na svou online aktivitu v pracovní době, na sociálních sítích nesdílejte žádné hanebné fotografie svých kolegů či nadřízených. Nezapomeňte, že se vždy najde někdo, kdo ví, co potají na internetu děláte. Nezveřejňujte ani komentáře útočící na firmu, či ostatní zaměstnance, a především si chraňte heslo.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec schvalování útoků na muslimy. Za příspěvky na facebooku až 15 let…

17.05.2019 17:53 Policie obvinila prvního člověka za schvalování březnových teroristických útoků v mešitách na Novém…

YouTube Music je v Česku. Obstojí proti zaběhnutému Spotify?

16.05.2019 17:11 Světem internetu otřásla v úterý večer nečekaná zpráva. Do České republiky dorazily dlouho…

Internetová gramotnost Čechů je tristní. Svá data klidně prodají

16.05.2019 16:28 Většina českých uživatelů (66 %) nevěří, že jsou jejich osobní informace na internetu v bezpečí. S…

WhatsApp jako sledovací zařízení? Chyba je opravena, tvrdí společnost

14.05.2019 14:23 Aktualizováno Chatovací služba WhatsApp opravila chybu v zabezpečení svého programu, která umožňovala instalaci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama