Hrdost Čechů na internetu? V práci se za své aktivity stydí

Společnost Kaspersky Lab. vydala aktuální průzkum „Global privacy report“, který ukazuje, že více jak polovina českých zaměstnanců (61 %) nechce, aby jejich zaměstnavatelé viděli jejich aktivitu na sociálních sítích. Celých 47 % Čechů dokonce nechce, aby ani jejich kolegové viděli, co na internetu píší.

Přidejte svůj názor

Sociální síť Facebook a Twitter
doporučujeme

13 let a 2 měsíce. To je průměrný čas, který zaměstnanec stráví v práci. Není to ovšem pouze čistý pracovní čas. 64 % zaměstnanců přiznalo, že každý den navštěvují na internetu webové stránky, které nemají s jejich prací vůbec nic společného.

Zajímavé je, že většina lidí nechce, aby jejich kolegové viděli, jaké webové stránky navštěvují, a to celých 52 %. U zaměstnavatelů to má zapotřebí skrývat pouze 29 %.

Když ovšem přijde řeč na sociální sítě, tak se čísla obrátí. Zaměstnanci se snaží obsah skrývat před nadřízenými. Bojí se, že by je mohli obvinit například z pošpinění jména firmy. Svým kolegům se s novými příspěvky ale rádi chlubí. 26 % respondentů dokonce uvedlo, že by svým zaměstnavatelům neukázali ani obsah SMS či e-mailů.

5 % dotázaných doplatilo na to, že se jejich údaje dostali ven. Určitě se proto vyplatí dávat si pozor, ať nepřidáváte fotky, které by pro vás mohly být kontraproduktivní. Zakázané látky nebo nonstop návštěvy diskoték nikdo nevidí rád.

„Ruku v ruce s tím, jak se internet stal nedílnou součástí našich životů, se začala pomalu stírat hranice mezi pracovním a soukromým online světem. Nelze jednoduše říct, jestli je to dobře nebo ne. Taková je dnešní doba. Je ale důležité si uvědomit, že jako zaměstnanec firmy musím být ostražitý, na jaké stránky v práci přistupuji a jaké informace veřejně sdílím. Jedna nevhodná aktivita může mít dlouhodobé a negativní následky pro léta budovanou kariéru,“ varuje v tiskové zprávě Marina Titova, vedoucí spotřebitelského marketingu ve společnosti Kaspersky Lab.

Pokud nechcete doplatit na svou online aktivitu v pracovní době, na sociálních sítích nesdílejte žádné hanebné fotografie svých kolegů či nadřízených. Nezapomeňte, že se vždy najde někdo, kdo ví, co potají na internetu děláte. Nezveřejňujte ani komentáře útočící na firmu, či ostatní zaměstnance, a především si chraňte heslo.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facebook je zahlcen falešnými účty, letos jich smazal přes pět miliard

14.11.2019 08:43 Sociální síť Facebook v prvních devíti měsících letošního roku zakročila proti 5,4 miliardám…

Facebook strážcem pravdy? Uživatelům zastaví příval dezinformací

10.11.2019 09:35 Na sociálních sítích jako je Facebook a Instagram vzniká nová funkce, která bojuje proti šíření…

Facebook mění logo. Společnost se odliší od aplikace

04.11.2019 20:41 Americká společnost Facebook dnes představila nové logo, kterým se chce odlišit od stejnojmenné…

Facebook nebo Instagram vás mohou dostat do léčebny? Vědci důrazně varují

03.11.2019 12:14 V dnešní době jsou sociální sítě součástí každodenního života, zejména u mladých lidi. Nová studie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama