YouTube, mapy, Google Drive. Většina uživatelů online služeb a sítí by za ně platila

Většina uživatelů sociálních sítí by za ně byla ochotná platit. Vyplývá to z průzkumu americké agentury McGuffin Group, která sídlí v Chicagu. Prostřednictvím on-line dotazníků se ptala zhruba dvou tisíc lidí, zda by za používání digitálních platforem byli ochotni platit a případně kolik. V současnosti tyto bezplatné platformy fungují na principu výdělku z reklamy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Logo společnosti Google
doporučujeme

Nejvíce by na zpoplatnění vydělal videoportál YouTube. Podle průzkumu by 72 procent uživatelů bylo ochotno platit za jeho používání zhruba čtyři dolary (cca 92 korun) měsíčně. Následuje aplikace Google Mapy, za niž by 78 procent lidí měsíčně vydalo kolem 3,5 dolaru (cca 81 korun). O něco méně, asi 3,3 dolaru (76 korun), by 79 procent lidí zaplatilo měsíčně za užívání aplikace Google Drive.

Za nejpopulárnější sociální síť Facebook by bylo ochotno platit 64 procent uživatelů, což je nejmenší podíl všech dotazovaných. Zaplatili by za ni 2,9 dolaru (67 korun) měsíčně, což ji řadí na čtvrté místo žebříčku. Kolem 89 procent by platilo za aplikaci WhatsApp, zde jde o nejvyšší podíl respondentů.

Z průzkumu dále vyplynulo, že za aplikace Google Mapy, Facebook a Pinterest by ženy byly ochotny zaplatit asi o pětinu více než muži. Mileniálové by zase za používání Instagramu zaplatili o 78 procent více než generace jejich rodičů.

Autoři dále na základě dat z průzkumu spočítali, kolik by platformy vydělaly peněz, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatitelů. Například roční výdělek YouTube by z 3,4 bilionu dolarů (asi 78 bilionů korun) vzrostl o dvacetinásobek na 68,9 bilionu dolarů (asi 1,59 trilionu korun). Polepšily by si ovšem všechny společnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zuckerberg dorazil do Bílého domu. Rozhovor byl pěkný, zhodnotil Trump

20.09.2019 07:52 Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook…

Český internet překonal díky fotbalovému zápasu nový rekord

18.09.2019 17:57 Český internet v úterý zaznamenal během utkání Ligy mistrů mezi Interem Milán a Slavií provozní…

Internet? České děti v dovednostech převálcují rodiče, rizika však neznají

18.09.2019 16:50 Svůj profil na některé ze sociálních sítí má víc než polovina třináctiletých českých dětí a třetina…

Masivní cenzura? Twitter zablokoval účty Castrovi, jeho dceři a státním…

13.09.2019 07:38 Americká společnost Twitter provozující stejnojmennou sociální síť zablokovala účty vůdci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama