Španělé nadávají na YouTube. Co jim server provedl?

Madrid – Toreadoři jsou vzteky bez sebe poté, co se dozvěděli, že server You Tube zakázal videa s býčími zápasy. Videa plná krve v aréně totiž považuje za týrání zvířat, píše britský list The Telegraph.

Ilustrační foto
doporučujeme

Stažení největších kanálů, které byly zaměřené právě na španělský národní zvyk, vyvolal mezi uživateli vlnu nevole. Návštěvníci serveru pokládají zákaz doslova za cenzúru a hovoří o nedostatku respektu k tak milované tradici.

Server YouTube potvrdil, že stáhnul videa, na nichž byly záběry, kdy toreador zabíjí býky mečem, protože takový videa jsou proti jednomu z pravidel serveru, které říká: „Neposílejte videa, kde je takový materiál jako týrání zvířat, zneužívání drog nebo příprava bomb." Mluvčí YouTube jasně řekl, že si společnost vyhrazuje práva na stažení videí, která toto pravidlo porušují.

Mluvčí dále připomenul, že je stále možné zveřejňovat videa z koridy, ale pouze taková, kde toreador provokuje býka svým červeným pláštěm. Ovšem krvavé scény s mečem jsou vymazány.

Milovníci býčích zápasů ve čtvrtek sepsali petici, aby YouTube kanály s koridou obnovil. Během prvních 24 hodin petici podepsalo na dva tisíce fanoušků. V petici se píše: „Korida je umění a kultura, je to kult života, ctihodný způsob života, kdy muž a býk vytvářejí neopakovatelné momenty."

Jeden uživatel napsal: „Býčí zápasy jsou ve Španělsku povoleny, nemůžeme proto připustit takovou cenzúru."

Španělský parlament minulý měsíc zahájil debatu o koridě, která by se tak měla stát národním kulturním pokladem. Býčí zápasy by pak měly větší zákonnou a finanční podporu.

Oproti tomu ochránci zvířat oceňují krok YouTube: „Krok za krokem se snažíme zbavit Španělsko ostudy, kterou mu korida dělá.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facebook mění pravidla v otázce uměle vytvořeného viru

28.05.2021 16:53 Facebook tento týden přestal ze svých platforem mazat příspěvky o tom, že nemoc covid-19 je lidským…

NÚKIB varuje české firmy a organizace před vyděračským programem

25.05.2021 19:25 Na české firmy v současnosti aktivně cílí útočníci s vyděračským softwarem Avaddon. Uvedl to dnes…

Německo vyšetřuje, jak nakládá Google s osobními daty a zda nezneužívá své…

25.05.2021 13:04 Německý antimonopolní úřad zahájil řízení s americkou společností Google. Zjišťuje, jak nakládá s…

Facebook vytvořil zvláštní tým dohlížející na obsah o sporu Izraele a Gazy

20.05.2021 12:38 Americká technologická společnost Facebook ve středu oznámila, že minulý týden zahájila provoz …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama