Češi se během karantény přesunuli na internet. Polovina z nich využívá online komunikaci

Téměř každý druhý Čech (47 procent) během nouzového stavu začal častěji využívat některou z online alternativ pro komunikaci a sociální kontakt. Vyplývá to z květnového průzkumu agentury IPSOS pro Air Bank mezi 700 respondenty.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kvůli nejrůznějším omezením, která v ČR v posledních dvou měsících panovala, začali lidé více než obvykle využívat také aplikace spojené se zábavou (45 procent) a nakupovat online (41 procent). Respondenti v průzkumu rovněž uvedli, že častěji využívají mobilní a internetové bankovnictví (39 procent) nebo aplikace přinášející aktuální zprávy (39 procent).

Průzkum se dále zabýval tím, do jaké míry online alternativy nahradily fyzickou návštěvu kamenných prodejen a poboček. Nejvíce lidí (36 procent) odpovědělo, že jim návštěvu kamenných poboček a provozoven nahradilo online bankovnictví. A čtvrtině dotázaných online svět vynahradil možnosti zábavy.

"Češi nahradili osobní komunikaci onlinovým řešením, ať už komunikovali přes sociální sítě, nebo si stáhli nové aplikace. I starší generace byla nucena sáhnout po komunikačním kanálu, se kterým doposud neměla příliš zkušeností. A protože lidem byla odebrána prakticky jakákoliv možnost zábavy mimo domov, maximálně využili aplikací spojených se zábavou," uvedl vedoucí výzkumu trhu Air Bank Petr Šmíd.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

WeChat zatím z obchodů s aplikacemi v USA nezmizí. Soud zablokoval…

20.09.2020 16:32 Čínská aplikace WeChat zatím z obchodů s aplikacemi firem Apple a Google ve Spojených státech…

Stát spustil novou eRoušku. O data se bát nemusíte

19.09.2020 21:23 Aktualizováno Mobilní aplikace eRouška byla vytvořena jako pomoc hygienickým stanicím při trasování kontaktů.…

Na české a slovenské uživatele útočí trojský kůň KryptoCibule

15.09.2020 14:42 Na české a slovenské uživatele útočí nový trojský kůň, který krade kryptoměny. Program nazvaný…

Únik dat odhalil obří špehování ze strany Číny. Sleduje královskou rodinu,…

14.09.2020 12:50 Čínská technologická firma Zhenhua Data shromažďovala osobní údaje miliónů lidí pomocí veřejných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama