Češi se během karantény přesunuli na internet. Polovina z nich využívá online komunikaci

Téměř každý druhý Čech (47 procent) během nouzového stavu začal častěji využívat některou z online alternativ pro komunikaci a sociální kontakt. Vyplývá to z květnového průzkumu agentury IPSOS pro Air Bank mezi 700 respondenty.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Kvůli nejrůznějším omezením, která v ČR v posledních dvou měsících panovala, začali lidé více než obvykle využívat také aplikace spojené se zábavou (45 procent) a nakupovat online (41 procent). Respondenti v průzkumu rovněž uvedli, že častěji využívají mobilní a internetové bankovnictví (39 procent) nebo aplikace přinášející aktuální zprávy (39 procent).

Průzkum se dále zabýval tím, do jaké míry online alternativy nahradily fyzickou návštěvu kamenných prodejen a poboček. Nejvíce lidí (36 procent) odpovědělo, že jim návštěvu kamenných poboček a provozoven nahradilo online bankovnictví. A čtvrtině dotázaných online svět vynahradil možnosti zábavy.

"Češi nahradili osobní komunikaci onlinovým řešením, ať už komunikovali přes sociální sítě, nebo si stáhli nové aplikace. I starší generace byla nucena sáhnout po komunikačním kanálu, se kterým doposud neměla příliš zkušeností. A protože lidem byla odebrána prakticky jakákoliv možnost zábavy mimo domov, maximálně využili aplikací spojených se zábavou," uvedl vedoucí výzkumu trhu Air Bank Petr Šmíd.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Twitter poprvé označil Trumpovy tweety za nepřesné, prezident hrozí…

27.05.2020 15:31 Aktualizováno Společnost Twitter, která provozuje stejnojmennou sociální síť, poprvé označila tweety amerického…

Babička se na Facebooku pochlubila vnoučaty. Rodina ji za to dostala k…

26.05.2020 09:30 Babička z Holandska, která se na sociálních sítích chtěla podělit o fotky milovaných vnoučat,…

Česko je častějším terčem hackerů než jiné státy ve světě

24.05.2020 09:52 Česko je nad světovým průměrem v počtu kybernetických útoků na místní firmy a organizace. Zatímco…

Online podvodníci zneužívají osamělost lidí. V karanténě jim nabízí lásku,…

23.05.2020 09:25 Zločinci včetně organizovaných skupin zneužívají samotu, kterou lidé cítí během koronavirových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy