Google aktualizuje pravidla užívání. Jde o největší změnu od roku 2012

Americká internetová společnost Google v reakci na postoj evropských soudů aktualizovala pravidla užívání svých služeb. Budou srozumitelnější a lépe uživatelům vysvětlí, jak funguje podnikání Googlu a jak firma vydělává peníze.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Logo společnosti Google
doporučujeme

Původní dokument, už tak dost rozsáhlý, se rozroste o dalších 2000 slov, uvedl list The New York Times s odvoláním na agenturu AP. Je to nejvýznamnější úprava uživatelských pravidel od roku 2012, platit začne od března.

"Obecně řečeno vám umožníme využívat naše služby, pokud souhlasíte s dodržováním podmínek, které odrážejí, jak funguje podnikání společnosti a jak vyděláváme peníze," stojí v dokumentu.

Loni se k podobnému kroku odhodlal provozovatel sociální sítě Facebook. Uživatelům vysvětlil, jakým způsobem vydělává na jejich datech.

Jinou kapitolou je ochrana osobních údajů. Tu Google podstatně aktualizoval už v roce 2018, když Evropa přijala rozsáhlé zákony o ochraně soukromí.

Ty jsou jedny z nejpřísnějších na světě, kvůli odchodu Británie z Evropské unie by se ale mohly přestat vztahovat na britské uživatele Googlu. Podle tří zdrojů agentury Reuters firma totiž plánuje vyvázat britské účty ze správy evropských dozorčích orgánů a přeřadit je pod pravomoc méně přísných amerických úřadů. Podle Reuters bude Google chtít po britských uživatelích, aby odsouhlasili nová pravidla užívání spolu se změnou jurisdikce.

Pokud by citlivé osobní údaje desítek milionů Britů spravovala jako dosud evropská centrála Googlu v Irsku, bylo by pro britské úřady těžší získat k nim při vyšetřování trestných činů přístup. Reuters připomíná, že naopak ve Spojených státech předloni schválený zákon o cloudových službách by měl usnadnit britským úřadům získávání dat amerických společností.

Témata: Google | internet | EU | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mikrob a rouška patří k nejčastějším emodži v době COVID-19

04.04.2020 09:51 Mikrob a chirurgická rouška patří mezi nejpoužívanější znaky v textu známé jako emodži, které lidé…

Které auto se nejčastěji objevuje v počítačových hrách?

04.04.2020 07:46 Auta všech druhů patří od nepaměti do počítačových her stejně, jako všemožné zbraně nebo zombie.…

Google ukazuje vývoj návštěvnosti veřejných míst. Má to pomoci v boji…

03.04.2020 09:04 Společnost Google začne ode dneška ve 131 zemích včetně Česka zveřejňovat všeobecné přehledy o tom,…

První dezinformace o COVID-19 se šířily z Ruska, odhalila analýza

01.04.2020 15:01 První dezinformace na téma nového typu koronaviru se objevily na internetu 20. ledna, kdy ruský…

Související:

Právě se děje

Další zprávy