Google dá v regionu 50 milionů na snižování rozdílů v digi gramotnosti

Google rozdělí v Česku a dalších deseti zemích regionu granty dva miliony eur, tedy přes 50 milionů korun, na snižování rozdílů v digitálních dovednostech. Oznámil to dnes v tiskové zprávě.

Google, autor: Rajeshwar Bachu
doporučujeme

Podpora Google.org Impact Challenge bude směřovat na dobročinné iniciativy z regionu Střední a východní Evropy, jejichž cílem je oživení ekonomiky s důrazem na větší sociální začlenění znevýhodněných skupin a překonání rozdílů v digitálních dovednostech. Firma tak chce pomoci s opětovným nastartováním ekonomik po dopadech pandemie s využitím moderních technologií a inkluzivních nástrojů.

"Rovné příležitosti na trhu práce pro všechny skupiny obyvatel jsou pro zdravou společnost zcela nezbytné. I proto se už od roku 2016 podílíme na podpoře digitálního vzdělávání v Česku. Google.org Impact Challenge pak představuje další významný krok ve snaze pomoci méně zvýhodněným skupinám získat tyto nezbytné dovednosti," uvedla ředitelka Googlu v ČR, Slovensku, Maďarsku a Rumunsku Taťána le Moigne.

Šanci na získání grantu z fondu Google.org Impact Challenge mají neziskové organizace i firmy a akademické instituce s charitativními projekty bez ohledu na jejich velikost či úroveň rozpracování. Organizace se mohou hlásit do 1. března na stránce g.co/ceechallenge. Vítězné projekty vybere Google s pomocí partnerské organizace INCO a expertním panelem sestaveným z významných regionálních akademiků, lídrů a občanských aktivistů.

Témata: Google | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku narůstá počet kyberútoků, čelil jim pražský magistrát i…

05.03.2021 10:55 Antivirová firma Kaspersky detekuje v Česku v posledních dnech zvýšený počet hackerských útoků…

Instagram odstranil falešné účty odrazující Rusy od demonstrací

03.03.2021 20:13 Ze sociální sítě Instagram bylo v únoru odstraněno 530 falešných účtů, které se pokoušely Rusy…

Google zruší cookies v prohlížeči Chrome příští rok. Náhrada nebude

03.03.2021 17:05 Americká internetová společnost Google slíbila, že nebude vytvářet nové nástroje ke sledování…

Analýza: Na webech je 11 milionů zmínek o koronaviru, EuroZprávy.cz jsou…

22.02.2021 15:12 Aktualizováno Kvůli koronaviru vzniklo za rok na tuzemských webech a sociálních sítích přes 11 milionů příspěvků.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama