Konec podpory Windows 7 je tady. Kdy přejít na nový systém?

14. ledna společnost Microsoft ukončí podporu svého operačního systému Windows 7. Počítače s tímto systémem nebudou nadále dostávat žádné aktualizace, včetně bezpečnostních. Windows 7 byly na trhu od října 2009.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Microsoft, ilustrační fotografie
doporučujeme

Po 10 letech se podpora Windows 7 blíží ke svému konci. Stane se tak dne 14. Ledna 2020. Microsoft na to upozornil na svém webu.

Jakmile dojde k ukončení podpory systému Windows 7, počítač bude i nadále fungovat, ale společnost Microsoft již nebude poskytovat technickou podporu, aktualizace systému ani balíčky oprav.

"I když můžete i dál používat svůj počítač se systémem Windows 7, bez dalších softwarových a bezpečnostních aktualizací se vystavujete vysokému riziku v podobě virů a malwaru," upozornil Microsoft.

Ten také vyzval uživatele, aby zvážili přechod na Windows 10. "Windows 10 je ten nejlépe zabezpečený systém, který jsme doposud vytvořili, a obsahuje komplexní koncové bezpečnostní řešení s antivirem, bránou firewall, ochranou internetu a dalšími funkcemi. To znamená lepší zabezpečení, zobrazování informací na řídicím panelu a trvalé aktualizace," dodala společnost.

Při prvním vydání systému Windows 10 byl k dispozici upgrade zdarma, tato nabídka však vypršela 29. července 2016. Nyní si jej tak musí zájemci zakoupit. 

jeho cena se u legitimních prodejců pohybuje v řádu dvou až čtyř tisíc korun v případě Home edice, která většina uživatelů stačí. V případě Pro edice, která navíc přináší firemní funkce pro šifrování, vzdálené přihlašování, vytváření virtuálních počítačů a další možnosti, je pak cena zhruba dvojnásobná.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump řádí na internetu. Pokořil vlastní rekord v počtu tweetů

23.01.2020 14:23 Americký prezident Donald Trump ve středu pokořil svůj předchozí rekord v počtu tweetů a retweetů…

Jaké osobnosti ovládly internet v Česku? Podívejte se na zajímavý žebříček

20.01.2020 16:33 Ivana Gottová, Karel Gott a hned za nimi jejich dcera Charlotte byli loni osobnostmi, jejichž…

Twitter má z ostudy kabát. Umožnil cílit reklamy na nenávistné skupiny

17.01.2020 20:11 Sociální síť Twitter umožňovala cílit reklamy na uživatele i podle klíčových slov jako "neonacista"…

Sledujete známého miliardáře na twitteru? Možná dostanete balík peněz

09.01.2020 09:29 Japonský miliardář Jusaku Maezawa rozdá celkem jednu miliardu jenů (asi 208 milionů Kč) tisícovce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama