Pandemie nahrává kyberzločincům. Počet hackerských útoků na úřady se ztrojnásobil

Množství hackerských útoků na internetové stránky místních úřadů a vzdělávacích institucí se v prvním čtvrtletí meziročně ztrojnásobilo. Tvůrci tzv. DDoS útoků využili situaci, kdy jsou běžní uživatelé kvůli koronavirové nákaze doma a odkázáni na digitální zdroje. Podíl útoků na místní samosprávu nebo školy se celosvětově zvýšil na 19 procent z celkového množství DDoS napadení. Vyplývá to ze zprávy antivirové společnosti Kaspersky.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hackeři, ilustrační foto
doporučujeme

Při DDoS útoku hackeři odešlou do sítě nebo na server množství podnětů, aby zahltili systém a narušili jeho schopnost fungovat.

Koronavirová pandemie, která vypukla v průběhu prvního čtvrtletí, způsobila, že se téměř všechny aktivity od vyučování, přes práci až po volný čas přesunuly do online prostředí. Zvýšený zájem o online služby neunikl kyberzločincům, kteří začali útočit na digitální služby, jež byly buď důležité svým charakterem nebo oblíbené. Proto se v únoru a březnu objevily DDoS útoky na americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb, skupinu pařížských nemocnic nebo servery online her.

"Výpadek internetových služeb může být v současné situaci pro mnoho firem kritický, protože se často jedná o jediný způsob, jak zákazníkům mohou nabízet své produkty a služby. Situaci navíc komplikují i home office, které útočníkům poskytují další možnosti. Dříve bývala většina útoků vedena proti veřejně dostupným zdrojům společnosti, zatímco nyní sledujeme DDoS útoky zacílené na interní prvky infrastruktury, jako jsou například firemní VPN brány nebo e-mailové servery," uvedl odborník společnosti Kaspersky Alexej Kiselev.

V prvním čtvrtletí se zvýšil zároveň i celkový počet DDoS útoků. Technologie Kaspersky DDoS Protection zaznamenala v prvním čtvrtletí o polovinu více útoků než v posledním čtvrtletí loňského roku. I v porovnání se stejným obdobím za rok 2019 vzrostl jejich počet o 80 procent. Stejně tak se prodloužila i doba jejich trvání, meziročně o 25 procent.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je častějším terčem hackerů než jiné státy ve světě

24.05.2020 09:52 Česko je nad světovým průměrem v počtu kybernetických útoků na místní firmy a organizace. Zatímco…

Online podvodníci zneužívají osamělost lidí. V karanténě jim nabízí lásku,…

23.05.2020 09:25 Zločinci včetně organizovaných skupin zneužívají samotu, kterou lidé cítí během koronavirových…

Za tweety o koronaviru stojí často naprogramované účty

23.05.2020 08:10 Desítky milionů twitterových příspěvků o koronavirové pandemii pravděpodobně nepocházely od…

Facebook začal nabízet nákupy přes internet

21.05.2020 10:57 Americká společnost Facebook začala nabízet nákupy přes internet. Provozovatel stejnojmenné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy