Počet DDoS útoků za čtvrtletí klesl o 73 procent, oproti loňsku jich je ale mnohem víc

Ve třetím čtvrtletí klesl počet tzv. DDoS počítačových útoků o 73 procent proti předchozímu kvartálu. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 však narostly jeden a půl násobně. Pokles ve třetím kvartále tak lze vysvětlit enormním nárůstem útoků v první polovině roku, uvedla v tiskové zprávě společnost Kaspersky.

Hackeři, ilustrační foto
doporučujeme

Protiepidemická opatření upoutala velkou část populace k online službám, a proto podle firmy v prvních dvou kvartálech tohoto roku došlo k nárůstu DDoS útoků zaměřených na tyto uživatele. Obzvláště těžce byly zasaženy sektory vzdělávání a administrativy. Výsledky za třetí kvartál ale ukazují, že se aktivita DDoS vrací k normálu, dodala.

Od července do září se v průměru každý den uskutečnilo 106 útoků, zatímco v předchozích třech měsících jich bylo o deset více. To ale neplatí o 2. červenci, který zaznamenal letošní rekord v počtu DDoS útoků provedených za jediný den, a to 323. Předchozí rekord z letošního dubna byl 298 útoků.

"Celá řada firem nebyla připravena na práci na dálku a neměla k tomu uzpůsobenou síť ani potřebné nástroje. V uplynulých měsících jsme byli například požádáni firmami o pomoc, když se staly obětí DDoS útoku. Konkrétně se jednalo o výrobce obličejových masek. Firmy dříve o ochraně před DDoS ani nepřemýšlely. Nyní se zdá situace o něco lepší," uvedl Alexej Kiselev z týmu Kaspersky DDoS Protection.

Při DDoS útoku hackeři odešlou do sítě nebo na server množství podnětů, aby zahltili systém a narušili jeho schopnost fungovat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zásah Facebooku po volbách v USA zviditelnil tradiční média

25.11.2020 18:38 Šéf společnosti Facebook Mark Zuckerberg po amerických prezidentských volbách kvůli lavině…

Podíl Čechů nakupujících online stoupl na 54 procent, chytré televize jsou…

25.11.2020 11:47 Podíl Čechů nakupujících na internetu se letos meziročně zvýšil z 39 procent na 54 procent.…

YouTube na týden omezil účet krajně pravicové televize OAN

25.11.2020 07:36 Internetový portál YouTube v úterý na týden zakázal profilu americké krajně pravicové televizní…

Inovace v rukou dezinformátorů. Jaké technologie užívají?

23.11.2020 22:04 Aktualizováno Stejně jako daly moderní technologie k dispozici spoustu nástrojů, které nám dobře slouží a bez…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama