Prohlížení webových stránek v lednu stouplo oproti prosinci 16 procent

Počet zhlédnutých stránek na tuzemských webech se v lednu proti předchozímu měsíci zvýšil o téměř 16 procent na 14,84 miliardy. Množství uživatelů internetu prostřednictvím PC pak stouplo o 1,3 procenta na 6,92 milionu. Vyplývá to z měření NetMonitor.

Ilustrační foto
doporučujeme

Počet uživatelů internetu v mobilech stoupl o dvě procenta na 5,59 milionu. Dohromady si prohlédli 3,89 miliardy stránek, tedy o 9,7 procenta více než v prosinci.

Výrazně vzrostla kategorie Zdraví, která zahrnuje webové stránky s radami týkajícími se zdraví či možností konzultace s lékařem. Zdravotnické weby rostly především na klasických počítačích (40 procent) a mobilních telefonech (26 procent).

Obavy z cestování do zahraničí a vládní protikoronavirová opatření způsobily zájem Čechů o pronájem či koupi chat a chalup na území ČR. Projevilo se to v prudkém nárůstu návštěvnosti webové kategorie Bydlení - prodej zahrnující servery s nabídkou realit k prodeji či pronájmu. Tato kategorie rostla v lednu na všech zařízeních, nejvíce však na tabletech (43 procent), dále na klasických počítačích (26 procent) a mobilních telefonech (23 procent).

V lednu se výrazně zvýšila návštěvnost webových stránek v kategorii Auto-moto prodej, která rostla na všech platformách rovnoměrně, a to o 18 až 20 procent. Pro fanoušky zimních sportů probíhal leden ve znamení lyžařských závodů. Kategorie Sport rostla nejvíce na tabletech, a to o 28 procent.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Instagram odstranil falešné účty odrazující Rusy od demonstrací

03.03.2021 20:13 Ze sociální sítě Instagram bylo v únoru odstraněno 530 falešných účtů, které se pokoušely Rusy…

Google zruší cookies v prohlížeči Chrome příští rok. Náhrada nebude

03.03.2021 17:05 Americká internetová společnost Google slíbila, že nebude vytvářet nové nástroje ke sledování…

Analýza: Na webech je 11 milionů zmínek o koronaviru, EuroZprávy.cz jsou…

22.02.2021 15:12 Aktualizováno Kvůli koronaviru vzniklo za rok na tuzemských webech a sociálních sítích přes 11 milionů příspěvků.…

Jak řešit dezinformace, když blokace nestačí. Twitter hledá vlastní cestu

20.02.2021 14:00 Po událostech z 6. ledna, kdy došlo k útoku na Capitol, se některé sociální sítě rozhodly k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama