USA se připojí ke kampani proti teroristickému obsahu na internetu

Spojené státy se připojí ke globální kampani proti teroristickému a násilně extremistickému obsahu na internetu, za kterou stojí Nový Zéland. Oznámila to administrativa amerického prezidenta Joea Bidena. Vláda předchozího prezidenta Donalda Trumpa před dvěma lety účast na této kampani odmítla, upozornila agentura Reuters.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Kampaň označovanou jako christchurchská výzva v roce 2019 iniciovala novozélandská premiérka Jacinda Ardernová, když australský pravicový extremista ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zabil 51 lidí a své útoky vysílal na internetu v přímém přenosu přes sociální síť Facebook. Kampaň už podpořila řada zemí, včetně Německa, Francie, Británie, Kanady či Japonska.

"Boj proti využívání internetu teroristy a násilnými extremisty k radikalizaci a verbování je pro Spojené státy významnou prioritou," uvedla v pátek večer mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která připojení ke kampani oznámila. Ardernová dnes upozornila, že Spojené státy už dříve v záležitostech týkajících se christchurchské výzvy spolupracovaly, a jejich nynější krok označila za formalizaci tohoto vztahu a za příslib ještě užší spolupráce.

Trumpova administrativa se v roce 2019 odmítla k christchurchské výzvě připojit s odůvodněním, že Spojené státy respektují svobodu projevu. Psakiová v pátečním prohlášená upozornila, že USA nepodniknou žádné kroky, které by porušovaly svobodu slova zaručenou prvním dodatkem americké ústavy.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facebook mění pravidla v otázce uměle vytvořeného viru

28.05.2021 16:53 Facebook tento týden přestal ze svých platforem mazat příspěvky o tom, že nemoc covid-19 je lidským…

NÚKIB varuje české firmy a organizace před vyděračským programem

25.05.2021 19:25 Na české firmy v současnosti aktivně cílí útočníci s vyděračským softwarem Avaddon. Uvedl to dnes…

Německo vyšetřuje, jak nakládá Google s osobními daty a zda nezneužívá své…

25.05.2021 13:04 Německý antimonopolní úřad zahájil řízení s americkou společností Google. Zjišťuje, jak nakládá s…

Facebook vytvořil zvláštní tým dohlížející na obsah o sporu Izraele a Gazy

20.05.2021 12:38 Americká technologická společnost Facebook ve středu oznámila, že minulý týden zahájila provoz …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama