Vietnamská píseň o koronaviru dobyla svět. Na Corona song tancuje i slavný moderátor

Vietnamské ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s hudebníkem Khac Hungem, zpěváky Minem a Erikem a choreografem Quang Dangem vytvořilo animované video s písní Ghen Cô Vy, které se nese v duchu „prevence je lepší než léčba“. Video se krátce po svém uvedení stalo celosvětovým hitem a na YouTube jej viděly desítky milionů lidí.

Přidejte svůj názor

Píseň o koronaviru dobyla svět
doporučujeme

Poté, co vietnamský tanečník Quang Dang vytvořil taneční pohyby k písni, se stalo video virální a ihned začalo plnit sociální sítě po celém světě, včetně populárního  TikToku, kde lidé začali tanečníky napodobovat.

Lidé začali vytvářet soutěž, kdo napodobí pohyby lépe, což dokonce upoutalo pozornost Johna Olivera, který uvádí pořad Last Week Tonight na HBO, který se k výzvě tanečních pohybů také přidal. „Vietnam vytvořil píseň o mytí rukou, aby předešli šíření viru SARS-CoV-2. To je naprostá petarda,“ řekl Oliver.

Vietnamský corona song (3:09) | zdroj: YouTube

Odborníci se shodují, že sociální média jsou nejúčinnější způsob, jak dostat do podvědomí lidí prevenci, zejména u mladší generace, kteří získávají většinu informací online.

„Tato píseň se stala hitem. I moje děti jsou obětí tohoto trendu a to nám ukazuje, jak rychle mohou zprávy cestovat,“ řekl pro Al Jazeera, Alan Soon, spoluzakladatel Splice Media.

Ostatní země taky nezaostávají. V Thajsku se objevilo video s názvem COVID-19-Tancem proti viru. Zaměstnanci BTS SkyTrain v něm dezinfikují povrchy a utírají zábradlí. Na Filipínách zveřejnili video na TikToku zdůrazňující ochranná opatření, jako dodržení vzdálenosti nebo správné etikety při kašli.

Tancují i moderátoři (1:44) | zdroj: YouTube

Singapur byl o něco konzervativnější. Vláda má svůj vlastní kanál na YouTube, kde bylo zveřejněno video s místním komikem Gurmitem Singhem, který zdůrazňoval potřebu správných hygienických návyků. Najdeme tam také rozhovor mezi přáteli, kteří mluví o tom, jak se vyhnout fyzickému kontaktu.

Odborníci tvrdí, že svítá na lepší časy právě díky sociálním sítím, které nám umožňují spojení s mladší generací. „Každý teď ví, že se to děje, virus se šíří, ale je tu pár věcí, které můžeme udělat,“ uvedl Wong King Yin, který zkoumá digitální marketing a chování spotřebitelů pro Al Jazeera. „Když přemýšlíme o mladých lidech, kteří jsou konzumenti sociálních medií, víme, že pokud to je vtipnou formou, budou to spíše sdílet mezi přáteli.“

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mohutný výpadek operátora Vodafone. Co bylo příčinou?

29.05.2020 14:22 Rozsáhlý výpadek služeb mobilního operátora Vodafone ve čtvrtek způsobily technické chyby. Mobilní…

Tři čtvrtiny Čechů se snažily z internetu smazat svá osobní data

28.05.2020 16:43 Tři čtvrtiny Čechů se již někdy pokusily odstranit své osobní informace z internetových stránek…

Výzkumníci z ČVUT vyvinuli zařízení pro kontrolu mobilních sítí

28.05.2020 11:50 Vlastní řešení pro kontrolu pokrytí mobilními sítěmi vyvinuli výzkumníci z ČVUT. Připravili systém…

Twitter poprvé označil Trumpovy tweety za nepřesné, prezident hrozí…

27.05.2020 15:31 Aktualizováno Společnost Twitter, která provozuje stejnojmennou sociální síť, poprvé označila tweety amerického…

Související:

Právě se děje

Další zprávy