Fototapety s motivy přírody: Detail v hlavní roli

KOMERČNÍ SDĚLENÍ - Příroda je mocnou čarodějkou, která fascinuje spousty lidí už několik tisíc let. Není se čemu divit, jelikož mnohé výjevy vypadají opravdu nádherně. Pokud hodláte být blíže nejrůznějším scenériím, rozhodně se vyplatí vytvořit si přirozené prostředí i ve vašem interiéru.

fototapety

Nemusí se přitom jednat o nijak složitou záležitost. Vždyť dnes existuje spousta krásných fototapet symbolizujících mnohé přírodní výjevy. Není problém najít přímo takové, které se budou do vašeho interiéru dokonale hodit. Právě proto se podíváme na některé nejznámější motivy, které se mohou dokonale vyjímat v jakémkoli interiéru. Zároveň se soustředíme i na konkrétní místnosti, kam prostě a jednoduše fototapety s motivy přírody nedílně patří.

Písek, kamínky a moře

Moře je stále fascinující pro miliony lidí. Ostatně i proto se sem spousta z nás každým rokem vydává. Často se ale spíše věnujeme lenošení na pláži, případně nějakým zajímavým třeba i adrenalinem nabitým sportům. Na detaily zkrátka nemáme času nazbyt. I proto se vyplatí mít doma fototapetu, která bude symbolizovat motivy spojené s mořským pobřežím. Výbornou volbou jsou především variace zobrazující písek. Ten se stal jakýmsi symbolem čistoty a ryzí přírodní krásy. Písek bývá zobrazen z různých pohledů. Důležitou roli může hrát světlo, jež se vhodně kombinuje se stínem, a vytváří se tak dokonale variace. Není od věci vybírat i fototapety, jež jsou charakteristické obrázky vytvořenými prsty nebo jinými předměty právě v písku. S mořem souvisí samozřejmě i velké vlny, které bouří na hladině. Moc hezky ale vypadají i rajské pláže tolik typické azurovou vodou kombinovanou se zlatavým pískem a všudypřítomnou zelení. Fantastické krajiny se vším všudy lze zachytit z mnoha pohledů. K moři ale patří i oblázky, kamínky a zdánlivé detailní pohledy na drobné živočichy. Těch se často bohužel při pobytu ani nevšimneme.

img-responsive

fototapety | foto: myloview.cz

Fototapety přírody

Les ve spoustě podob

Pohled do lesa za krásného počasí je již sám o sobě doslova fascinující. Když se navíc tyto motivy zachytí profesionálním fotografem, setkáme se s výsledkem, jenž je doslova fascinující. Hodně oblíbené jsou především motivy samotného pohledu do nitra lesa. Třeba takové březové háje mohou nabídnout skvostné pohledy. Kombinace černé, bílé a spousty zelených odstínů jsou zkrátka velkým lákadlem nejen pro fotografy. Stejně tak ale není problém zachytit detail smrkového lesa, který je na první pohled hodně temný. Na fototapetě ale může být klidně i pouze jedna jediná větvička, na níž se bude zachycovat voda. Kombinace temné zelené barvy s kapičkami vody zachycenými v detailu jsou doslova kouzelné. A co takové kleče? Ve vyšších horských oblastech postupně klasický les dostává jinou podobu. V půdě prostoupené kamením se dokážou uchytit právě pouze kosodřevinové kmínky malých borovic. A co třeba extra vysoké stromy, které nerostou v našich podmínkách? Baobaby anebo jiné cizokrajné dřeviny byly již na fototapetách několikrát zachyceny ve své ryze přírodní podobě. Vypadají jednoznačně perfektně.

img-responsive

fototapety | foto: myloview.cz

A zase ty květiny

Zapomenout nelze v žádném případě ani na motivy květin. Ty dokážou doslova divy a jsou jimi prosyceny prakticky všechny domácnosti. Do jakéhokoli pokoje se tak hodí například velká fototapeta právě rozkvetlé louky. Právě ona dokáže nabídnout spousty zajímavých kvítků v pestrobarevném a tvarovém provedení. Jestliže ale spíše holdujete jednotlivým květinám, máte je mít. Ze známých květin bychom mohli jmenovat například růži. Ostatně právě ona dokáže vykouzlit úsměv na tváři každé ženě. Pokud se ještě volí třeba variace lístků růže, může celkový vzhled fototapety působit maximálně živě a originálně. Jinak jsou hodně oblíbené také jarní květiny anebo okrasné dřeviny. I bambus řadící se samozřejmě mezi spíš asijské rostliny může svým vzhledem třeba právě ve vašem interiéru fascinovat. Máte-li třeba prosklenou zimní zahradu k posezení i za zimních večerů, můžete právě na jednu ze zdí umístit fototapetu okrasné dřeviny či rostliny. Umocníte tak přímé sepětí se zahradou. Na myloview.cz takovýchto motivů najdete spousty.

ON-LINE 92. den války: Ruské jednotky se pokouší o upevnění pozic v…

26.05.2022 09:32 Ruské síly se soustředí na plné ovládnutí města Lyman v Doněcké oblasti a na upevnění pozic poblíž…

Benzinky opět výrazně zdražily, úlevám od státu navzdory

26.05.2022 07:54 Benzin v Česku dál výrazně zdražuje, naopak nafta v uplynulém týdnu opět zlevnila. Zhruba po třech…

Počasí: O víkendu se ochladí, hrozí déšť i mrazíky

26.05.2022 06:30 O nadcházejícím víkendu se v Česku ochladí. Teploty během dne klesnou až ke 14 stupňům, v noci…

Kavárna dostala pokutu poté, co na ni zákazník zavolal policii kvůli ceně…

22.05.2022 11:27 Kavárna v italské Florencii dostala pokutu 1000 eur (24.670 korun) poté, co se zákazník rozčílil…

Elektřina pro nové zákazníky ČEZ s fixovanou cenou se zdvojnásobila

25.05.2022 20:53 Noví zákazníci společnosti ČEZ nyní zaplatí za elektřinu při roční fixaci dvojnásobek loňské ceny,…

Z Floridy odstartovala raketa Falcon 9, veze českou družici a Hurvínka

25.05.2022 21:11 Z Floridy dnes kolem 20:35 SELČ odstartovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX, která má na palubě…

Více než třetina Čechů někdy prohledala svým partnerům mobilní telefon

18.05.2022 14:20 Více než třetina Čechů někdy prohledala svým partnerům mobilní telefon. Téměř čtyři pětiny z nich k…

Apple končí s výrobou přehrávače iPod

10.05.2022 21:52 Americká technologická společnost Apple se po více než dvou desetiletích loučí se svým hudebním…

Rover Perseverance natočil video se zatměním Slunce z Marsu

20.04.2022 21:36 Robotické vozítko Perseverance americké vesmírné agentury NASA natočilo a poslalo na Zemi video…

Související:

Právě se děje

reklama