Rusko definitivně obnovilo spojení s první angolskou družicí

Moskva - Ruská raketová korporace RKK Eněrgija dnes potvrdila, že se podařilo znovu navázat spojení s první angolskou družicí Angosat-1, vynesenou do vesmíru v úterý.

Přidejte svůj názor

Země

S odvoláním na prohlášení korporace o tom informovala agentura TASS. RKK Eněrgija, která je výrobcem satelitu, ztrátu spojení s telekomunikační družicí ohlásila ve středu. Nyní uvedla, že aparát, pojištěný na 100 milionů dolarů (asi 2,1 miliardy Kč), je v pořádku.

Nosná raketa Zenit-2SB se satelitem Angosat-1 vzlétla z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu v úterý ve 20:00 SEČ. Krátce po navedení na plánovanou oběžnou dráhu ve středu v 04:54 SEČ a navázání kontaktu s řídícím střediskem na Zemi se ale spojení přerušilo. Výpadek nastal během roztahování panelů solárních baterií po odeslání prvních telemetrických údajů.

"Specialisté z RKK Eněrgija obdrželi telemetrické informace z kosmického satelitu Angosat, vyneseného (do vesmíru) raketou Zenit-2SB z kosmodromu Bajkonur 26. prosince... Získané údaje ukazují, že veškeré parametry palubních systémů stroje fungují správně," citovala agentura z prohlášení korporace.

O opětovném navázání spojení se "ztracenou" družicí informovaly ruské agentury s odvoláním na anonymní zdroje již ve čtvrtek, oficiální potvrzení následovalo až dnes.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejšílenější místo, na kterém jste viděli reklamu. Rusům asi přeskočilo

21.01.2019 17:44 Aktualizováno Podíváte se z okna a na noční obloze uvidíte reklamní logo. Zní vám to jako sci-fi? Rusové pracují…

Hřebíková bomba: Oblíbená zbraň teroristů, které nelze utéct

20.01.2019 10:47 Teroristé po celém světě používají k útoku mnoho zbraní. Jednou z těch nejoblíbenějších je takzvaná…

IBM odhalilo první komerční kvantový počítač

20.01.2019 09:29 Společnost IBM do nového roku vykročila evidentně správnou nohou. IBM totiž odhalilo první kvantový…

Šestkrát horší než Titanic. Potopení nacistického giganta je největší…

19.01.2019 12:24 Když se řekne námořní katastrofa, vybavíme si Titanic. Historie ale zná daleko tragičtější nehody.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama