Kam se ukrýt v případě války? Tato místa jsou v letošním roce ta nejbezpečnější

Svět se mění každým dnem a nelze říci, že k lepšímu. Na pozadí americko-ruských vztahů se prohlubuje krize s KLDR a díky tomu je jen málo míst, na kterých bychom se dnes mohli cítit opravdu bezpečně. Ačkoliv nám v České republice nic zásadního nehrozí, v případě, že by došlo k nějakému většímu konfliktu, jsme v srdci Evropy a takříkajíc "první na ráně". Existuje ale několik míst, která jsou zcela bezpečná a s nadsázkou lze říci, že nikoho nezajímají. A některá jsou relativně kousek od nás.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Island

Ostrov ležící na pomezí Severního ledového a Atlanstského oceánu je nejřidčeji zalidněným evropským státem. Právě proto by na něm mohlo mnoho Evropanů přežít ničivý konflikt, kdyby nastal. Deník New York Post uvádí, že Island leží stovky mil od jakékoliv jiné země a žádný scénář jaderné války s ním proto prakticky nepočítá.

Tristan da Cunha

I toto souostroví je jedním z nejvzdálenějších míst na Zemi. K břehům Afriky jsou to téměř tři tisíce kilometrů a do Jižní Ameriky je to ještě dál. Podle deníku si lze představit mnohem horší místa, kde lze strávit čekání na konec světa. Navíc je tato oblast stejně jako Island výborným místem pro rybolov.

Isle of Lewis

I tento skotský ostrov se řadí mezi ty, které jsou relativně daleko od pevniny a přitom plně soběstačné. Stejně jako výše uvedené ostrovy nespadá ani tento do žádného plánu jaderných mocností a případná válka by zde šla přežít bez úhony.

Antarktida

Žádná země nemá a nikdy v minulosti neměla důvod útočit na Antarktidu. Prakticky nikdo tam nežije a oblast nemá žádný vojenský význam. Pokud by se zde někdo usadil, válku by s největší pravděpodobností přežil, pokud by vydržel tamní podmínky. Místo se světem a radiací by totiž bojoval s nedostatkem potravy a s obrovskými mrazy.

Guam

Na rozdíl od Antarktidy má ostrov ležící uprostřed Tichého oceánu silnou vojenskou přítomnost. Právě to ho ale podle deníku činí ideálním místem, kde by se dalo válku přežít. Ostrov sice spadá pod Spojené státy, jde ale o nezačleněné území.

Kansas City

Poněkud překvapivě by se dala válka přežít v Kansas City. Největší město amerického Missouri by si sice nedokázalo poradit s radiací, v případě nejaderného konfliktu ale poskytuje úrodnou zemědělskou půdu a je ideálním místem k obraně.

Yukon

Místo rozprostírající se na severozápadě Kanady leží podle deníku mimo cíle jaderných útoků. I v tomto případě jde o jedno z nejodlehlejších míst na zemi a v oblasti přežívá pouze divoká zvěř. Právě proto je toto místo ideální pro přežití případné války.

Kapské město

Město je samo o sobě odlehlé, co je ale jeho hlavní výhodou je naprostá politická nestrannost. Válka by se mu proto teoreticky mohla vyhnout. 

Bern

Stejně jako ve výše uvedeném případě je i hlavní město Švýcarska neutrální. Právě proto lze předpokládat, že by se mu válka mohla zcela vyhnout a že by v něm, potažmo v celé zemi, šlo vojenský konflikt přečkat bez úhony.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hřebíková bomba: Oblíbená zbraň teroristů, které nelze utéct

20.01.2019 10:47 Teroristé po celém světě používají k útoku mnoho zbraní. Jednou z těch nejoblíbenějších je takzvaná…

IBM odhalilo první komerční kvantový počítač

20.01.2019 09:29 Společnost IBM do nového roku vykročila evidentně správnou nohou. IBM totiž odhalilo první kvantový…

Šestkrát horší než Titanic. Potopení nacistického giganta je největší…

19.01.2019 12:24 Když se řekne námořní katastrofa, vybavíme si Titanic. Historie ale zná daleko tragičtější nehody.…

Nová ruská zbraň děsí. Může oslepit celý svět

19.01.2019 11:13 Americká rozvědka minulý měsíc zaznamenala úspěšný test nové ruské protidružicové obrany, uvedla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama