Zázračná zbraň Číňanů. Nikdo se před ní neschová

Peking - Lidská technologie postupuje mílovými kroky vpřed. A dvojnásob to platí o bezpečnostní sféře. V Číně teď přišly s novinkou, díky níž bude jejich policie mnohem efektivnější. O novince informoval server news.com.au.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Čínská policie

Čínští policisté ve velkém dostanou speciální brýle. V těch je umístěna mikrokamera která snímá vše, na co policista pohlédne. Ke všemu budou mít schopnost rozpoznávat obličeje. A to i v přeplněných prostorách jako je metro nebo nákupní centra. V momentě, kdy policista pohlédne do davu lidí, brýle nasnímají konkrétní obličeje a odešlou je do databáze, která vyhodnotí, zda se mezi lidmi nepohybuje například hledaná osoba.

Podle čínských zdrojů již byly brýle dokonce úspěšně otestovány v praxi. Čtyři policisté jimi byli vybaveni během oslav čínského nového roku. Podle oficiálních údajů bylo díky těmto brýlím zatčeno sedm lidí a další šestadvacet bylo vyslechnuto pro podezření, že by mohli cestovat pod falešnou identitou. A to za pouhých pět dnů používání.

Brýle totiž dokáží vyhodnotit deset tisíc tváří během zlomku sekundy. Číňané tvrdí, že tento vynález posouvá efektivitu jejich policie na úplně jinou úroveň. Představitelé policie si pochvalují, že jejich lidé teď mohou bleskově zareagovat na každého podezřelého. Využití brýlí zapadá do čínského bezpečnostního konceptu. Země má nejvíce bezpečnostních kamer na světě. O svých občanech také sbírá obrovské množství biometrických dat. 

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Technická revoluce? Místo benzinu budeme tankovat tekutinu, kterou Češi…

17.12.2018 16:36 Zásoby ropy nejsou neomezené a dříve či později dojde. Tomu se snaží vyhnout především automobiloví…

Musk čelí konkurenci: Raketa Electron vynesla do vesmíru 13 družic +VIDEO

16.12.2018 09:53 Z kosmodromu Onenui Station na Novém Zélandu dnes odstartovala dvoustupňová orbitální raketa…

Lidé na Měsíci nepřistáli? Basketbalista Curry vyvolal rozruch. Teď se…

14.12.2018 10:17 Aktualizováno Hvězdný americký basketbalista Stephen Curry označil své zpochybnění přistání lidí na Měsíci za…

Robot, nebo člověk? Novináři na ruském veletrhu prokoukli boudu

14.12.2018 08:19 Robot, představený na mládežnickém technologickém fóru v Jaroslavli v centrálním Rusku, uměl mluvit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama