Zázračná zbraň Číňanů. Nikdo se před ní neschová

Peking - Lidská technologie postupuje mílovými kroky vpřed. A dvojnásob to platí o bezpečnostní sféře. V Číně teď přišly s novinkou, díky níž bude jejich policie mnohem efektivnější. O novince informoval server news.com.au.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Čínská policie
doporučujeme

Čínští policisté ve velkém dostanou speciální brýle. V těch je umístěna mikrokamera která snímá vše, na co policista pohlédne. Ke všemu budou mít schopnost rozpoznávat obličeje. A to i v přeplněných prostorách jako je metro nebo nákupní centra. V momentě, kdy policista pohlédne do davu lidí, brýle nasnímají konkrétní obličeje a odešlou je do databáze, která vyhodnotí, zda se mezi lidmi nepohybuje například hledaná osoba.

Podle čínských zdrojů již byly brýle dokonce úspěšně otestovány v praxi. Čtyři policisté jimi byli vybaveni během oslav čínského nového roku. Podle oficiálních údajů bylo díky těmto brýlím zatčeno sedm lidí a další šestadvacet bylo vyslechnuto pro podezření, že by mohli cestovat pod falešnou identitou. A to za pouhých pět dnů používání.

Brýle totiž dokáží vyhodnotit deset tisíc tváří během zlomku sekundy. Číňané tvrdí, že tento vynález posouvá efektivitu jejich policie na úplně jinou úroveň. Představitelé policie si pochvalují, že jejich lidé teď mohou bleskově zareagovat na každého podezřelého. Využití brýlí zapadá do čínského bezpečnostního konceptu. Země má nejvíce bezpečnostních kamer na světě. O svých občanech také sbírá obrovské množství biometrických dat. 

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína přišla o vesmírnou stanici. Nebeský palác řízeně zanikl v atmosféře

19.07.2019 17:12 Čínská vesmírná stanice Tchien-kung 2 (Nebeský palác 2) dnes po tříleté vesmírné misi kontrolovaně…

NASA zveřejnila dosud utajované video. Ukazuje, co astronauti dělali na…

18.07.2019 22:13 Aktualizováno Před padesáti lety posádka Apollo 11 odletěla do vesmíru, aby přistála na Měsíci. Ku příležitosti…

Populární aplikace z vás udělá starce. A taktéž vám prý ukradne data

18.07.2019 15:54 Ruská aplikace FaceApp, která umožňuje prozkoumat to, jak by uživatel vypadal v minulosti či v…

Navigační systém Galileo se zmátořil. Výpadek trval týden, hledá se hlavní…

18.07.2019 13:24 Poskytování satelitních navigačních služeb evropským systémem Galileo bylo obnoveno. Služby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama