Apple uvede na trh obří iPhone, má konkurovat Samsungu

Los Angeles - Společnost Apple na podzim uvede na trh tři nové mobilní telefony, včetně vůbec největšího iPhonu s obří obrazovkou. Její úhlopříčka má měřit 6,5 palce (16,5 centimetru), bude tak větší než u konkurenčního modelu Samsung Note 8.

Přidejte svůj názor

iphone
doporučujeme

IPhone s úhlopříčkou 6,5 palce bude mít zhruba rozměry dnešního modelu iPhone 8 Plus, displej ovšem zabere prakticky celou přední stranu. Bude možné spouštět v něm dvě aplikace zároveň, jak to již umí tablet iPad.

Firma nabídne i levnější model telefonu s aluminiovým namísto ocelovým rámem, ale s funkcí rozpoznávání obličeje.

Apple se podle agentury Bloombergu chystá vybavit nové přístroje speciální zabudovanou programovatelnou SIM kartou, u které si sám uživatel určí, kterého operátora chce používat. Proti jsou prý ale někteří síťoví provozovatelé a firma potřebuje jejich podporu, připomněla agentura DPA.

Konkurenční jihokorejský Samsung oznámil v pondělí v Barceloně nový model Samsung Galaxy S9 Plus s úhlopříčkou 6,2 palce (15,75 centimetru). Firma ale tradičně představuje nové modely také na podzim, takže je možné, že do doby, než na trh přijde nový model Applu, displej ještě zvětší.

V prvním finančním čtvrtletí, které skončilo 31. prosince, Apple prodal 77,3 milionu telefonů iPhone. To představuje meziroční pokles o zhruba procento.

Celosvětový prodej mobilů loni poklesl o dvě procenta na 1,86 miliardy. Klesal přitom odbyt klasických mobilů, zatímco prodej chytrých telefonů s operačním systémem o tři procenta vzrostl. Na veletrhu Mobile World Congress to uvedla analytická firma Gartner.

I když za celý rok prodej chytrých mobilů stoupl na 1,54 miliardy přístrojů, v posledním čtvrtletí roku zaznamenal pokles o 5,6 procenta na 408 milionů zařízení. Šlo přitom o první meziroční pokles v tomto segmentu od roku 2004, kdy Gartner prodeje začal sledovat. Android měl loni na trhu chytrých mobilů podíl 85,9 procenta, iOS od Applu 14 procent a na ostatní platformy připadala jedna desetina procenta.

K meziročnímu poklesu prodeje ve čtvrtém čtvrtletí podle analytiků Gartneru přispěla skutečnost, že uživatelé již nemění starší přístroje za nové modely tak často jako v minulosti. Firma poukázala rovněž na zpomalení přechodu od tradičních telefonů na chytré telefony, které je podle ní důsledkem nedostatku kvalitních a zároveň "extrémně" levných smartphonů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návrat nadzvukových letounů? Už za pár let budou křižovat oblohu nástupci…

21.04.2019 17:47 Aktualizováno Byly doby, kdy se zdálo, že jsou možnosti letecké dopravy neomezené. Boeing 747 "Jumbo Jet" ovládl…

Kosmická loď Crew Dragon má potíže. Při zážehu motorů nastala anomálie,…

21.04.2019 16:32 Aktualizováno Při sobotním statickém testu motorů nové vesmírné lodi Crew Dragon soukromé společnosti SpaceX…

Špatné používání mobilních telefonů může dočasně poškodit zrak

20.04.2019 17:33 Aktualizováno Pokud například večer v posteli dlouho používáte telefon, může to mít neblahé účinky na váš zrak.…

Vesmírný kamion Cygnus dorazil k ISS, zachytilo ho robotické rameno

19.04.2019 14:12 Aktualizováno K Mezinárodní vesmírné stanici dnes úspěšně dorazila bezpilotní nákladní loď Cygnus společnosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama