Největší katastrofy v Česku? Prahu i Brno potkaly obrovské tragédie

Katastrofy nejsou vždy jen přírodního rázu. Mezi ty nejhorší patří i zřícené budov, a ačkoliv si ty české v počtu obětí mnohdy nezadají s těmi v zahraničí, i přesto zde umíraly desítky lidí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Sedm mrtvých a pět zraněných si před 50 lety, 8. dubna 1968, vyžádalo neštěstí v rozestavěné budově kinokavárny v Brně-Černých Polích. Za příčinu zřícení stropů označili znalci předčasné odbednění nosného středového železobetonového průvlaku, k němuž dali pokyn stavbyvedoucí a mistr.

Nikdo navíc zralost betonu nevyzkoušel. Oba muži byli mezi oběťmi, vyšetřovatel tudíž v červnu 1968 stíhání pro obecné ohrožení zastavil.

Obdobná tragédie postihla Brno také 22. října 1997, kdy se při rekonstrukci domu na náměstí Svobody propadla část podlahové konstrukce pátého patra. Zahynulo pět dělníků, deset jich bylo zraněno.

Největší stavební katastrofa v ČR se udála 9. října 1928 v Praze, kdy se na rohu ulic Biskupská a Na Poříčí zřítila rozestavěná sedmipatrová budova. V troskách domu zahynulo 46 lidí a 23 jich bylo těžce zraněno.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vesmírný kamion Cygnus dorazil k ISS, zachytilo ho robotické rameno

19.04.2019 14:12 Aktualizováno K Mezinárodní vesmírné stanici dnes úspěšně dorazila bezpilotní nákladní loď Cygnus společnosti…

Samsung si utrhl ostudu. Ohebný smartphone Galaxy Fold má vážné potíže

18.04.2019 12:30 Aktualizováno Jihokorejská společnost Samsung Electronics obdržela informace o závadě displejů u vzorků svého…

K ISS míří vesmírný kamion Cygnus, veze 3,5 tuny nákladu +VIDEO

18.04.2019 07:30 Z kosmodromu na americkém ostrově Wallops odstartovala ve středu večer SELČ nosná raketa Antares s…

Astronautka Kochová se stane rekordmankou

17.04.2019 17:35 Americká astronautka Christina Kochová si prodlouží pobyt na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama