Jak se dostat pohodlněji do práce? Experti představili řešení budoucnosti

Las Vegas – Moderní trendy ovlivňují mnoho aspektů našeho každodenního života. Výjimkou není ani doprava. Na technickém veletrhu v americkém Las Vegas byla představena řada projektů, jež by nám v blízké budoucnosti mohly zpříjemnit i tak nepříjemnou povinnost, jako je ranní cesta do práce.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Doprava

Dostat se ráno včas a bezpečně do práce není někdy vůbec jednoduché. Silnice jsou ucpané, řidiči vystresovaní, doprava ve městech kolabuje. Dopravní experti v USA se zamýšleli nad tím, jak tuto situaci změnit. Navrhli proto několik futuristických řešení, jež by měla v blízké budoucnosti usnadňovat lidem cestování ve velkých městech.

Jedním z možných dílčích řešení je podle dopravních expertů trend, kdy dopravu na pracoviště organizuje a zajišťuje přímo zaměstnavatel. V USA je již tato praxe celkem běžná. Velké firmy jako Google, Apple nebo Facebook tuto službu zajišťují již několik let. I v České republice již najdeme firmy, které své zaměstnance sváží na pracoviště autobusy.

Velkou výhodou takové dopravy je, že zaměstnanecká linka se přizpůsobí potřebám zaměstnanců. Zastávky mohou být nastaveny podle toho, kde zaměstnanci bydlí. Takový komfort svým pasažérům například státní dopravce nikdy nabídnout nemůže.

Hitem posledních let pak je dopravovat se po městě na kole. I když tento způsob cesty do práce není pro každého, jeho popularita rychle roste. V USA jsou velkým hitem poslední doby elektronické koloběžky. Ty si lze za 1 dolar snadno pronajmout. Například v kalifornské Santa Monice si podle údajů provozovatele elektronickou koloběžku za poslední půlrok pronajalo na 50 000 lidí.

Stále populárnější jsou v poslední době také různé dopravní aplikace, s nimiž pracuje například taxislužba Uber. Problém ale je, že pokud chcete jet kus cesty Uberem, další kus vlakem a na závěr si pronajmout například kolo, budete pravděpodobně potřebovat tři různé aplikace. Na trhu by se měl ale již brzy objevit startupový projekt Transit app, jež by měl nabízet jednou přehlednou a komplexní aplikaci. Pomocí ní by si pak kdokoliv mohl naplánovat třeba cestu napříč Evropou, aniž by musel stahovat desítky jiných aplikací.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Příčina havárie Sojuzu? Možná stejná jako v roce 1986

23.10.2018 07:54 Příčina havárie rakety Sojuz z 11. října, kvůli níž musela dvoučlenná posádka nouzově přistát, byla…

Nanotechnologie jako hit současnosti? O jejich nebezpečí se nemluví,…

22.10.2018 15:23 Nanotechnologie jsou stále rozšířenější, najdeme je téměř všude kolem nás. S jejich šířením se ale…

Používáte google překladač? Dejte si velký pozor, hrozí vám problémy

20.10.2018 07:00 I přes to, že se překladové aplikace neustále zlepšují a vyvíjí, ještě stále se na ně nedá…

Za havárií Sojuzu stojí chyba při montáži nosné rakety

18.10.2018 19:38 Ruská agentura Roskosmos zřejmě našla viníky havárie pilotované rakety Sojuz MS-10, jejíž návratový…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama