Je libo brýle pro psa nebo vodítko pro hada? Již brzy budou k dostání

Londýn - Jak bude vypadat chovatelství domácích mazlíčků v blízké budoucnosti odhalila před nedávnem londýnská advokátní kancelář Haseltine Lake. Ta je špičkou v oboru patentů a vynálezci se tak na ni obracejí se svými revolučními novinkami.

Přidejte svůj názor

Mops

Brzy by tak měly být k dostání například sluneční brýle pro psy. Autor má návrhy na jejich konstrukci připraveny již od roku 1998 a a možná se tak brzy dočkáme prvních psích brýlí. V blízké budoucnosti by tak mohli být před prudkými slunečními paprsky chráněni i naši čtyřnozí miláčci.

Návrh se sestává z brýlí jenž jsou podobny lidským, ale navíc jsou opatřeny pružným popruhem, jenž zajistí aby psi brýle neztráceli. "Nejen že tyto brýle ochrání oči vašeho psa, ale ještě v nich bude vypadat neuvěřitelně dobře." tvrdí zástupci vynálezce.

Světoznámá počítačová firma IBM si mezitím patentovala dron, jenž se zvládne starat o domácí zvířata. Robot bude mít čidla a kamery a s jejich pomocí bude zvíře hlídat, když jeho lidský majitel zrovna nebude doma.

Dron by měl být v budoucnu schopen psa například i omezeně trénovat v poslušnosti .A nejen to. Robot by měl být vybaven zařízením jež dokáže házet míček nebo vydávat sladké odměny.


Vynálezci ale nemyslí jen na psy. Patentován je například i obojek na hady. Ten by se dal připnout na vodítko a hada by tak bylo možno venčit. Výrobce slibuje že díky jeho vynálezu již nikdy nebudete muset opustit dům bez svého milovaného hada.

Další vynález by zase mohl zajímat majitele koček. Jedná se o "fotonový výbojový detektor" a ačkoliv tomu název příliš nenapovídá, není určen k likvidaci koček ale pouze k jejich identifikaci. Vše funguje na bázi drobných radioaktivních výbojů.

Přístroj totiž díky výbojům které směrem na kočku vyšle pozná, jakou barvu srsti má. Detektor je navíc napojen na otvor v bedně, v níž má kočka připravené jídlo, takže se bedna otevře jedině správné kočce. Tak už se nikdy nemůže stát, že by si kočky v sousedství navzájem vyjídaly svoje misky.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Příprava na válku? Čínská armáda překvapila celý svět

22.02.2019 22:11 Aktualizováno Pokud by teď došlo ke konfliktu většího rozsahu, americké námořnictvo by to čínské podle všeho bez…

Samsung Galaxy S10: Co nabízí trojice nově představených novinek?

22.02.2019 17:30 Před pár dny představil Samsung dlouho očekávaný model Galaxy S10, který je oslavou deseti let této…

NASA si předplatí místa v Sojuzech do roku 2020, budou sloužit jako záloha

22.02.2019 10:16 Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) si chce do roku 2020 zajistit místa pro své…

Sonda Hajabusa 2 odebrala vzorky z asteroidu, musela ho "ostřelovat"

22.02.2019 09:17 Aktualizováno Japonská kosmická sonda Hajabusa 2 dnes úspěšně přistála na asteroidu Ryugu vzdáleném asi 340…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama