NASA zveřejnila strhující video. Jak vypadá vesmírná mlhovina?

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku NASA zveřejnil záběry vesmírné mlhoviny, kterou si mohla prohlédnout i veřejnost. Podle zprávy NASA se jedná o bizarní směs zanikajících a nově se rodících planet, planetek a jiných vesmírných těles. Informoval o tom server Huffingtonpost.com.

Přidejte svůj názor 1 komentář

vesmir

Upřímně, komu z nás se někdy nezachtělo podívat se do samého centra Mléčné dráhy, v souhvězdí Střelce, kde se rodí nové hvězdy? Díky nové technice NASA se nám to však může podařit. Teleskop Hubble Space, který se teď momentálně nachází na oběžné dráze Země, je například schopen pořídit strhující snímky a videa známé mlhoviny Lagoon.

Jedno z videí například ukazuje vzdálené srdce masivní a barevné mlhoviny, kterou NASA prohlašuje za směsici zanikajících a nově se rodících planet, planetek a vesmírných těles, vzdálených 4000 světelných let od Země.

zdroj: YouTube

Zde se nachází masivní a poměrně mladá hvězda (milion let stará Hershel 36) a 200 tisíckrát jasnější a osmkrát teplejší, než naše Slunce. Ultrafialové záření a větry na ní vytvářejí přímo fantastickou krajinu různých plynných útvarů. NASA dokonce zveřejnila i záběry v infračervené verzi, které se na tyto útvary více zaměřila.

Teleskop Hubble byl prvně uveden do provozu 24. dubna 1990 na palubě amerického raketoplánu Discovery v rámci společného projektu NASA a Evropské kosmické agentury. Jednou za rok pak Hubble ukazuje nové záznamy z různých vzdálených míst ve vesmírném prostoru.

Hubble je podle NASA a Evropské kosmické agentury jedním z nejlepších vynálezů v oblasti kosmonautiky, který přepisuje takříkajíc dějiny. Za posledních 28 let jeho používání překonal veškerá očekávání a astronomové na celém světě si ho nemohou vynachválit. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z Japonska odstartoval kosmický kamion, k ISS dorazí ve čtvrtek +VIDEO

23.09.2018 11:31 Tokio - Z Japonska k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) úspěšně odstartovala bezpilotní nákladní…

Brána do hlubokého vesmíru? Rusko odvolalo účast na projektu USA, má…

22.09.2018 22:03 Aktualizováno Moskva - Rusko se zřejmě nezapojí do amerického projektu budování vesmírné stanice obíhající kolem…

Měkké přistání na asteroidu potvrzeno. Roboti odeslali na Zemi fotografie

22.09.2018 16:38 Aktualizováno Tokio - Dvojice robotických aparátů, kterou v pátek vypustila na asteroid Ryugu japonská sonda…

Sonda vypustila na asteroid Ryugu dva roboty. Pohybují se dost nezvykle

21.09.2018 14:09 Aktualizováno Tokio - Japonská sonda Hajabusa 2 dnes u asteroidu Ryugu vzdáleného od Země zhruba 280 milionů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama