NASA zveřejnila strhující video. Jak vypadá vesmírná mlhovina?

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku NASA zveřejnil záběry vesmírné mlhoviny, kterou si mohla prohlédnout i veřejnost. Podle zprávy NASA se jedná o bizarní směs zanikajících a nově se rodících planet, planetek a jiných vesmírných těles. Informoval o tom server Huffingtonpost.com.

Přidejte svůj názor 1 komentář

vesmir

Upřímně, komu z nás se někdy nezachtělo podívat se do samého centra Mléčné dráhy, v souhvězdí Střelce, kde se rodí nové hvězdy? Díky nové technice NASA se nám to však může podařit. Teleskop Hubble Space, který se teď momentálně nachází na oběžné dráze Země, je například schopen pořídit strhující snímky a videa známé mlhoviny Lagoon.

Jedno z videí například ukazuje vzdálené srdce masivní a barevné mlhoviny, kterou NASA prohlašuje za směsici zanikajících a nově se rodících planet, planetek a vesmírných těles, vzdálených 4000 světelných let od Země.

zdroj: YouTube

Zde se nachází masivní a poměrně mladá hvězda (milion let stará Hershel 36) a 200 tisíckrát jasnější a osmkrát teplejší, než naše Slunce. Ultrafialové záření a větry na ní vytvářejí přímo fantastickou krajinu různých plynných útvarů. NASA dokonce zveřejnila i záběry v infračervené verzi, které se na tyto útvary více zaměřila.

Teleskop Hubble byl prvně uveden do provozu 24. dubna 1990 na palubě amerického raketoplánu Discovery v rámci společného projektu NASA a Evropské kosmické agentury. Jednou za rok pak Hubble ukazuje nové záznamy z různých vzdálených míst ve vesmírném prostoru.

Hubble je podle NASA a Evropské kosmické agentury jedním z nejlepších vynálezů v oblasti kosmonautiky, který přepisuje takříkajíc dějiny. Za posledních 28 let jeho používání překonal veškerá očekávání a astronomové na celém světě si ho nemohou vynachválit. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záhadný otvor v Sojuzu? Rusové museli do volného kosmu, pořídili unikátní…

12.12.2018 10:01 Aktualizováno Ruští kosmonauti Oleg Kononěnko a Sergej Prokopjev během téměř osmihodinové pracovní směny vně…

Co ukrývá asteroid Bennu? Sonda OSIRIS-REx ohlásila nečekaný objev

11.12.2018 10:35 Americká sonda OSIRIS-REx, která na začátku tohoto měsíce po více než dvouleté cestě vesmírem…

Sonda Voyager 2 je v mezihvězdném prostoru, oznámila NASA

10.12.2018 18:30 Americká sonda Voyager 2 jako druhý člověkem vyrobený objekt vstoupila do mezihvězdného prostoru.…

Mohl autobus v Nebezpečné rychlosti přeskočit dálnici? Kontroverzní scéna…

10.12.2018 11:42 Kriminální film Nebezpečná rychlost, v níž ztvárnili hlavní role Keanu Reeves a Sandra Bullock,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama