UFO nebo tajná zbraň? Amerika je na nohou kvůli těmto meteorologickým záběrům

Washington - V neděli 10. června pořídily meteorologické kamery záhadné záběry. Objevilo se na nich něco, co připomíná mimozemskou loď nebo vypálenou raketu. To druhé ale armáda popírá.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Záběry záhadného tělesa. Foto: SkunkBay Weather
doporučujeme

Podle monitorovací služby SkunkBay Weather ve státě Washington bylo zachyceno něco, co vypadá jako start rakety. "Moje noční kamera zachytila něco, co vypadá jako velmi rozsáhlý start rakety z Whidbey Island," uvedli meteorologové na facebooku.

Profesor Cliff Mass, člen fakulty atmosférických věd na Washingtonské univerzitě, potvrdil, že objekt skutečně vypadal jako raketa. "Vypadá to jako stoupající raketa. Zajímalo by mě, jestli má někdo další poznatky o tomto pozorování," uvedl podle webu Express.

Armáda ale popírá, že by došlo k vypálení jakékoliv rakety a že by s tím měla cokoliv společného. Mluvčí námořnictva pro web Military.com navíc uvedl, že o raketu nejde. "Je kolem toho spousta spekulací, ale rozhodně to není raketa," tvrdí.

Dodal, že námořní základna ve Whidbey Island ani nemá možnost rakety odpalovat. Doktor Grant Allen z Centra pro atmosférické vědy na Univerzitě v Manchesteru se ale domnívá, že armáda nemusí říkat pravdu.

Podle něj by totiž hrozilo, že kdyby přiznala o co šlo, došlo by k vyzrazení přísně střeženého tajemství. Přiklání se k názoru, že armáda testovala nějakou tajnou zbraň.

"Podle mého názoru je to jasně osvětlené konvenční vrtulníkové letadlo pohybující se ve vysoké nadmořské výšce těsně pod mraky," uvedl s tím, že pokud by šlo o raketu, vypadal by celý záběr díky vlivu zážehových motorů na atmosféru jinak.

Podle konspiračních teoretiků také mohlo jít u UFO, mimozemskou civilizaci, které odlétala. K tomu se ale vědci rozhodně nepřiklání.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američané se chlubí novou zbraní: Bude schopna rozpoutat skutečnou bouři v…

26.03.2019 11:48 Americká armáda plánuje obměnu pěchotního zbraňového arzenálu. Nejedná se však o běžnou modernizaci…

NASA změnila plány: První ženský tým nemůže do otevřeného kosmu. Důvod?

26.03.2019 09:57 První pracovní tým složený čistě z žen v pátek z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) do otevřeného…

Trumf americké armády? Orca XLUUV může způsobit revoluci v námořnictvu

25.03.2019 16:51 Aktualizováno Podle amerického serveru National Interest učinilo několik klíčových kroků ve svém vývoji velkých…

Původ otvoru v lodi Sojuz zůstává záhadou, není vyloučen ani zákeřný úmysl

25.03.2019 14:29 Dosavadní vyšetřování neobjasnilo původ záhadného otvoru v plášti kosmické lodi Sojuz MS-09, v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama