UFO nebo tajná zbraň? Amerika je na nohou kvůli těmto meteorologickým záběrům

Washington - V neděli 10. června pořídily meteorologické kamery záhadné záběry. Objevilo se na nich něco, co připomíná mimozemskou loď nebo vypálenou raketu. To druhé ale armáda popírá.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Záběry záhadného tělesa. Foto: SkunkBay Weather

Podle monitorovací služby SkunkBay Weather ve státě Washington bylo zachyceno něco, co vypadá jako start rakety. "Moje noční kamera zachytila něco, co vypadá jako velmi rozsáhlý start rakety z Whidbey Island," uvedli meteorologové na facebooku.

Profesor Cliff Mass, člen fakulty atmosférických věd na Washingtonské univerzitě, potvrdil, že objekt skutečně vypadal jako raketa. "Vypadá to jako stoupající raketa. Zajímalo by mě, jestli má někdo další poznatky o tomto pozorování," uvedl podle webu Express.

Armáda ale popírá, že by došlo k vypálení jakékoliv rakety a že by s tím měla cokoliv společného. Mluvčí námořnictva pro web Military.com navíc uvedl, že o raketu nejde. "Je kolem toho spousta spekulací, ale rozhodně to není raketa," tvrdí.

Dodal, že námořní základna ve Whidbey Island ani nemá možnost rakety odpalovat. Doktor Grant Allen z Centra pro atmosférické vědy na Univerzitě v Manchesteru se ale domnívá, že armáda nemusí říkat pravdu.

Podle něj by totiž hrozilo, že kdyby přiznala o co šlo, došlo by k vyzrazení přísně střeženého tajemství. Přiklání se k názoru, že armáda testovala nějakou tajnou zbraň.

"Podle mého názoru je to jasně osvětlené konvenční vrtulníkové letadlo pohybující se ve vysoké nadmořské výšce těsně pod mraky," uvedl s tím, že pokud by šlo o raketu, vypadal by celý záběr díky vlivu zážehových motorů na atmosféru jinak.

Podle konspiračních teoretiků také mohlo jít u UFO, mimozemskou civilizaci, které odlétala. K tomu se ale vědci rozhodně nepřiklání.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co budeme dělat s mobily v roce 2025? Nový výzkum je pro Čechy znepokojivý

14.11.2018 14:14 Mobilní telefony vládnou světu a jejich budoucnost je nanejvýš zářná. Nový výzkum by ale mohl Čechy…

Zbraně, které dala světu první světová: Tanky, ponorky, i druhou…

10.11.2018 08:52 První světová válka byla krvavým konfliktem, který se navždy zapsal do historie celého světa.…

Zádrhel s počítačem v ruské sekci ISS je vyřešen, stačila naprostá…

08.11.2018 13:17 Problém s jedním ze tří počítačů v ruské sekci Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) je vyřešen. K…

Přežila, jásá NASA. Parkerova sonda zvládla první blízký průlet kolem…

08.11.2018 09:00 Sonda americké vesmírné agentury NASA Parker Solar Probe úspěšně zvládla první z 24 blízkých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama