Technologie ovládané mozkem? Na tom už pracuje Pentagon

Virginia - Technologie, které lidé budou ovládat pomocí myšlenek nejsou Sci-Fi, na tom už pracuje americký Pentagon. Ministerstvo obrany USA nyní sestavuje vědecké týmy, které budou vyvíjet „neurální rozhraní“ – technologie ovládané mozkovými vlnami.

Přidejte svůj názor

Pentagon

Takzvaný program N3 se specializuje na vzájemné komunikaci mezi počítačem a člověkem. Systém umožňuje lidem ovládat počítač sílou myšlenek nebo, jinak řečeno, mozkovými vlnami.

Vědci již delší dobu pracují na vývoji technologie umožňující ovládání strojů myslí. Těmito technologiemi se zabývá společnost DARPA, která na tomto vývoji začala pracovat již v šedesátých letech. Prostřednictvím speciálního programu vědci vytvořili protézu, kterou lidé s chybějícími částmi těla mohou ovládat pomocí miniaturních aparátů implantovaných do jejích mozků. Systém umožňuje lidem téměř přirozené pohyby těla.

Společnost DARPA nyní chce rozšířit svoji specializaci a začít vyvíjet technologie, které lidé budou kontrolovat pouze sílou svých myšlenek. Program je nevržen tak, aby lidé mohli kontrolovat technologie, nikoliv opačně. Vědci vyvíjejí program pro Pentagon, a to zejména pro americkou armádu. 

Týmy na vyvíjení nové technologie pod vedením mateřské společnosti DARPA budou mít čtyři roky. Samotná společnost cenu projektu odmítla komentovat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co budeme dělat s mobily v roce 2025? Nový výzkum je pro Čechy znepokojivý

14.11.2018 22:08 Aktualizováno Mobilní telefony vládnou světu a jejich budoucnost je nanejvýš zářná. Nový výzkum by ale mohl Čechy…

Zbraně, které dala světu první světová: Tanky, ponorky, i druhou…

10.11.2018 08:52 První světová válka byla krvavým konfliktem, který se navždy zapsal do historie celého světa.…

Zádrhel s počítačem v ruské sekci ISS je vyřešen, stačila naprostá…

08.11.2018 13:17 Problém s jedním ze tří počítačů v ruské sekci Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) je vyřešen. K…

Přežila, jásá NASA. Parkerova sonda zvládla první blízký průlet kolem…

08.11.2018 09:00 Sonda americké vesmírné agentury NASA Parker Solar Probe úspěšně zvládla první z 24 blízkých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama