Konec závislosti na mobilech? Podívejte se, jak bude vypadat revoluční generace smartphonů

Lidé jsou podle posledních průzkumů závislí na svých mobilech. Často se stává, že místo živé komunikace preferují komunikaci a trávení svého času v režimu online. S touto závislosti chce bojovat příští generace mobilních přístrojů, které se od dnešních budou lišit zcela zásadním způsobem – budou obsahovat pouze nejnutnější funkce a podobat se budou spíš historicky prvním mobilním telefonům, které kdy viděl svět.

Přidejte svůj názor

Apple

Služba BBC uvádí, že s tímto revolučním ale zároveň velmi jednoduchým nápadem přišel norský podnikatel Petter Neby v roce 2008. S problémem závislosti na mobilu se Neby setkal v momentě, kdy v jeho vztahu s dcerou vzniklo napětí. Děti v dnešní době aktivněji podléhají závislosti na technologiích, v důsledku čehož odmítají komunikovat s vnějším světem.

Petter se zaměřil na vývoj nových smart phonů, hlavním jeho kritériem byla jednoduchost a lakoničnost. Tak vznikl jeho startup s názvem Punkt. Nyní Punkt projektuje smart phony, které vás mohou překvapit svojí  jednoduchostí. Jsou tak jednoduché, že kromě volání neobsahují téměř žádné jiné funkce.

Společnost Punkt v roce 2015 vyvinula model s názvem Light Phone, která svět překvapila nejen svojí jednoduchostí, ale i dokonalou designovou stránkou. Na rozdíl od dnešních mobilů je Light Phone určen pouze pro volání, tento mobil neobsahuje ani tradiční displej.

Některým uživatelům tento přístroj může přijít jako primitivní. Hlavním heslem Punktu je svoboda od klasických smart phonů, které postupně okupují náš svobodný čas a pronikají do osobního života. A proto je Light Phone dokonale jednoduchý, vyvinout na něm závislost je naprosto nereálné.

 Pro většinu populace se mobil stal dalším, umělým lidským orgánem. V souvislosti s tímto jevem vznikl pojem nomofibie (no-mobile-phone-phobia), které označuje poruchu spočívající v závislosti na vlastním mobilním přístroji. Jedinec má strach z vybití baterie či zapomenutí nebo ztráty samotného telefonu.

 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zbraně, které dala světu první světová: Tanky, ponorky, i druhou…

10.11.2018 08:52 První světová válka byla krvavým konfliktem, který se navždy zapsal do historie celého světa.…

Zádrhel s počítačem v ruské sekci ISS je vyřešen, stačila naprostá…

08.11.2018 13:17 Problém s jedním ze tří počítačů v ruské sekci Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) je vyřešen. K…

Přežila, jásá NASA. Parkerova sonda zvládla první blízký průlet kolem…

08.11.2018 09:00 Sonda americké vesmírné agentury NASA Parker Solar Probe úspěšně zvládla první z 24 blízkých…

Vojáci umírali úplně zbytečně? Pět největších chyb 1. světové války

07.11.2018 18:56 Je to právě 100 let co skončil jeden z nejkrvavějších konfliktů moderních lidských dějin. Velká…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama