Výrobce vysavačů testuje nový revoluční elektromobil

Londýn - Anglická společnost Dyson, která se specializuje především na výrobě vysavačů a kuchyňské techniky, zveřejnila foto testovacího centra, kde inženýři v budoucnu budou testovat nové elektromobily.

Přidejte svůj názor

Nabíjecí stanice pro elektromobily

Společnost v roce 2016 oznámila, že se testovací středisko bude nacházet v anglickém Hullavingtonu na místě starého aerodromu, o čemž informovala služba BBC. Stavba technologicky vyspělého testovacího centra je součástí plánu, podle kterého Dyson v roce 2021 začne vyrábět „radikální“ elektromobily.

Společnost do nového projektu investovala již 109 milionů dolarů. Dalších 260 milionů firma investuje do samotné stavby. Vedení společnosti tvrdí, že nový testovací aerodrom bude jedním z nejlepších na světě.

Společnost říká, že nové elektromobily budou revoluční, tyto auta budou mimo jiné patřit do luxusního cenového segmentu. Ve vozech Dyson budou představeny prvky autopilotu a autonomního řízení.

 O svému plánu vyrábět elektromobily v minulosti již oznámila Škoda Auto. Česká automobilka od roku 2019 bude vyrábět i elektrické komponenty pro plug-in-hybridy. Výroba elektromobilů a elektrických komponentů představuje velký krok při realizaci strategie společnosti. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak budete vypadat až zestárnete? Chytré aplikace vám to ukáží už dnes

23.01.2019 13:06 Stáří vědci odvrátit zatím nedokáží a blízká budoucnost není výraznému prodlužování života…

Americká armáda trénovala sebevražedná komanda s jadernými zbraněmi

22.01.2019 13:34 Aktualizováno Americká armáda měla v období studené války jaderné bomby, které se vešly do jediného batohu. V…

Nejšílenější místo, na kterém jste viděli reklamu. Rusům asi přeskočilo

21.01.2019 17:44 Aktualizováno Podíváte se z okna a na noční obloze uvidíte reklamní logo. Zní vám to jako sci-fi? Rusové pracují…

Hřebíková bomba: Oblíbená zbraň teroristů, které nelze utéct

20.01.2019 10:47 Teroristé po celém světě používají k útoku mnoho zbraní. Jednou z těch nejoblíbenějších je takzvaná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama