Výrobce vysavačů testuje nový revoluční elektromobil

Londýn - Anglická společnost Dyson, která se specializuje především na výrobě vysavačů a kuchyňské techniky, zveřejnila foto testovacího centra, kde inženýři v budoucnu budou testovat nové elektromobily.

Přidejte svůj názor

Nabíjecí stanice pro elektromobily

Společnost v roce 2016 oznámila, že se testovací středisko bude nacházet v anglickém Hullavingtonu na místě starého aerodromu, o čemž informovala služba BBC. Stavba technologicky vyspělého testovacího centra je součástí plánu, podle kterého Dyson v roce 2021 začne vyrábět „radikální“ elektromobily.

Společnost do nového projektu investovala již 109 milionů dolarů. Dalších 260 milionů firma investuje do samotné stavby. Vedení společnosti tvrdí, že nový testovací aerodrom bude jedním z nejlepších na světě.

Společnost říká, že nové elektromobily budou revoluční, tyto auta budou mimo jiné patřit do luxusního cenového segmentu. Ve vozech Dyson budou představeny prvky autopilotu a autonomního řízení.

 O svému plánu vyrábět elektromobily v minulosti již oznámila Škoda Auto. Česká automobilka od roku 2019 bude vyrábět i elektrické komponenty pro plug-in-hybridy. Výroba elektromobilů a elektrických komponentů představuje velký krok při realizaci strategie společnosti. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K ISS zamířila americká kosmická loď Cygnus, veze i zásobu zmrzliny +VIDEO

17.11.2018 10:43 Raketa Antares americké společnosti Northrop Grumman se dnes vydala na oběžnou dráhu s nákladní…

Raketa Sojuz-FG tentokrát úspěšně odstartovala, k ISS míří vesmírný kamion

16.11.2018 20:18 Aktualizováno Ruská raketa Sojuz-FG dnes z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu úspěšně vynesla do vesmíru nákladní…

Kolohousenka: První československý tank měl být supermoderní, naprosto…

16.11.2018 08:25 Již v prvních letech své existence se Československo rozhodlo vybudovat tankové vojsko. S…

Co budeme dělat s mobily v roce 2025? Nový výzkum je pro Čechy znepokojivý

14.11.2018 22:08 Aktualizováno Mobilní telefony vládnou světu a jejich budoucnost je nanejvýš zářná. Nový výzkum by ale mohl Čechy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama