Co budeme dělat s mobily v roce 2025? Nový výzkum je pro Čechy znepokojivý

Mobilní telefony vládnou světu a jejich budoucnost je nanejvýš zářná. Nový výzkum by ale mohl Čechy znepokojit. Odborníci v Británii totiž zjistili, jak velkou porci dat na internetu spotřebujeme v roce 2025. A v případě tuzemských mobilních tarifů je to téměř nereálné.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Britský virtuální operátor spadající pod společnost Telefónica si nechal vypracovat studii, která zjišťovala, jaká je budoucnost mobilních telefonů. Odborníci zjistili, že spotřeba mobilních dat by se měla do roku 2025 zněkolikanásobit.

Díky zavedení nové generace mobilního internetu, 5G by mohl běžný uživatel smartphonu měsíčně spotřebovat až 98 GB dat. A podle odborníků to půjde velmi lehce.

Hlavním "žroutem" dat by mělo být video, a to zejména rozšířené využití 4K panelů. Ostatně už za tři roky by se měla průměrná spotřeba podle odborníků zvednout na 25 GB měsíčně.

Pro představu, v roce 2017 uživatelé průměrně měsíčně spotřebovali pouze 0,83 GB dat. To je v českých podmínkách snesitelné. V budoucnu ale může nastat problém.

Už nyní Češi platí za mobilní tarify téměř nejvíce v Evropě a zdejší operátoři množství přenesených dat v tarifech značně škrtí. Dovedete si představit, že byste při dnešních cenách měli nasurfovat téměř 100 GB dat? Takový účet za telefon si raději ani nechceme představit.

Loading...
Témata: mobily | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návrat nadzvukových letounů? Už za pár let budou křižovat oblohu nástupci…

21.04.2019 17:47 Aktualizováno Byly doby, kdy se zdálo, že jsou možnosti letecké dopravy neomezené. Boeing 747 "Jumbo Jet" ovládl…

Kosmická loď Crew Dragon má potíže. Při zážehu motorů nastala anomálie,…

21.04.2019 16:32 Aktualizováno Při sobotním statickém testu motorů nové vesmírné lodi Crew Dragon soukromé společnosti SpaceX…

Špatné používání mobilních telefonů může dočasně poškodit zrak

20.04.2019 17:33 Aktualizováno Pokud například večer v posteli dlouho používáte telefon, může to mít neblahé účinky na váš zrak.…

Vesmírný kamion Cygnus dorazil k ISS, zachytilo ho robotické rameno

19.04.2019 14:12 Aktualizováno K Mezinárodní vesmírné stanici dnes úspěšně dorazila bezpilotní nákladní loď Cygnus společnosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama