Past na zloděje? Inženýr NASA vymyslel třpytkovou bombu +VIDEO

Bývalý inženýr amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Mark Rober, který svého času pracoval na robotickém vozítku Curiosity pro výzkum Marsu, strávil půl roku konstrukcí "třpytkové bomby" určené k potrestání zlodějů; už několikrát mu ukradli balíčky ležící u jeho dveří. Pro výrobu důmyslného zařízení se rozhodl poté, co policie sdělila, že jeho poslední případ nedokáže vyšetřit, přestože zloděje při krádeži zachytila kamera střežící jeho domov, uvedla zpravodajská stanice BBC na svém webu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Takhle vypadá zámek dveří po vypáčení zlodějem.

Zařízení v krabici od reproduktoru Apple Homepod využívá čtyři chytré mobily, obvodovou desku a skoro půl kilogramu třpytek. Vše se aktivuje, pokud zloděj krabici otevře; zároveň tento okamžik zachytí kamery a mikrofony v mobilech.

Třpytky jsou v nádobě, ve které se roztočí ventilátor, když se krabice otevře. Výsledek doplní páchnoucí sprej, zamořující ovzduší každých 30 vteřin.

Balík adresovaný Kevinu McCallisterovi - což je jméno chlapeckého hrdiny filmu Sám doma - nechává Rober na verandě. Několikrát už byl ukraden - a znovu nastaven, aby opět "vybuchl". Pokaždé od něj zloději utekli, anebo jej vyhodili, ale to už byli pokryti třpytkami. "Bombu" pak její majitel snadno nalezl díky tomu, že pohyb zařízení monitoruje systém GPS.

Rober, který se nyní živí jako youtuber, samozřejmě o všem natočil video, které už zaznamenalo přes 21 milionů zhlédnutí.

zdroj: YouTube

Internetový obchod Amazon oznámil, že spolupracuje s policií v americkém státu New Jersey na potírání krádeží balíků. Policisté nastražili falešné zásilky vybavené zařízením, které je umožňuje vystopovat, a zabudovali skryté kamery do domů v oblasti, postižené podle Amazonu a dostupných údajů o místní kriminalitě krádežemi. Jeden z těchto balíčků byl ukraden během tří minut, poznamenala BBC.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Firma Apple uvedla na trh nový iPad Air, můžete začít objednávat

18.03.2019 16:12 Americká společnost Apple dnes uvedla na trh nový iPad Air s úhlopříčkou 10,5 palce (26,67…

Toyota na Měsíci? Automobilka vyvíjí lunární vozidlo s dojezdem 10 tisíc…

18.03.2019 10:45 Japonská kosmická agentura JAXA a automobilka Toyota společně vyvíjí průzkumné vozidlo na povrch…

Boeing ví, kde je chyba. Letadla 737 MAX opraví za týden

17.03.2019 22:07 Aktualizováno Společnost Boeing plánuje dodat novou verzi softwaru pro svá letadla 737 MAX během jednoho týdne až…

Rusko-americká posádka Sojuzu přistála u ISS, její mise potrvá 204 dní

15.03.2019 10:00 Po přibližně šestihodinovém letu dnes u Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) úspěšně přistála ruská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama