Nejšílenější místo, na kterém jste viděli reklamu. Rusům asi přeskočilo

Podíváte se z okna a na noční obloze uvidíte reklamní logo. Zní vám to jako sci-fi? Rusové pracují na tom, aby první takové reklamy vyrazily na oběžnou dráhu už za dva roky. Názory na jejich nápad se různí, někteří experti však tvrdí, že by ve vesmíru jen přibyl další šrot.

Ilustrační foto.

Nový ruský startup pracuje na projektu, který by měl na oběžnou dráhu vynést reklamy, které by se z oblohy zobrazovaly lidem na Zemi. Zatímco najdou pár zastánců stejného názoru, kteří tvrdí, že reklamy ve vesmíru jsou nevyhnutelné, většina lidí je zcela jiného názoru.

Startup StartRocket bere myšlenku reklamy ve vesmíru smrtelně vážně. Podle zástupců společnosti by se vytvořil mediální prostor, který by zasáhl všechny cílové skupiny, protože by tyto reklamy viděli lidé po celé planetě.

Podle Rusů by k této reklamní činnosti posloužilo pole malých satelitů se zhruba devítimetrovými plachtami, které by obíhaly naši planetu ve výšce zhruba 400 až 500 kilometrů. Ve chvíli, kdy by na plachtu dopadlo sluneční světlo, lidé na Zemi by uviděli logo jakékoliv společnosti přímo na obloze. Reklamy by logicky byly vidět pouze v noci.

Společnost se pochlubila, že už disponuje prototypy, které by měly projít testováním v lednu 2021. Podle jejích zástupců by vesmírné billboardy nemusely sloužit pouze reklamním účelům, ale také k informování lidí o zásadních událostech, zvláště ve chvílích, kdy nefungují mobily.

Mnozí se však na ideu ruských vývojářů netváří. Někteří dokonce jejich projekt podrobili kritice na facebookové stránce startupu. Experti jsou navíc přesvědčeni, že by to vedlo ke vzniku dalšího vesmírného odpadu, čímž by se zvýšila pravděpodobnost kolize. Už dnes přitom na oběžné dráze létá zhruba 500 tisíc kusů vesmírného odpadu.

Boeing odložil zkušební let kosmické lodi Starliner k ISS

03.08.2021 18:23 Společnost Boeing kvůli závadě odložila plánovaný start druhého zkušebního letu kosmické lodi CST…

NASA odložila dnešní zkušební let kosmické lodi Starliner k ISS

30.07.2021 20:23 Aktualizováno Americká vesmírná agentura NASA se rozhodla odložit z dneška nejméně do 3. srpna testovací let…

Vesmírná turistika odstartovala. Bezos s hosty se podíval do vesmíru

20.07.2021 22:11 Aktualizováno Raketa New Shepard společnosti Blue Origin dnes úspěšně vynesla modul RSS New Step (nový krok) s…

Raketoplán firmy Virgin Galactic s miliardářem Bransonem zvládl zkušební…

11.07.2021 20:33 Aktualizováno Vesmírná loď společnosti Virgin Galactic se zakladatelem firmy Richardem Bransonem na palubě dnes…

Titanic se rozpadá. Bakterie denně pohltí stovky kilo železa

03.07.2021 21:58 Aktualizováno Titanic se rozpadá. Legendární zaoceánská loď, kterou pokořil ledovec, se pomalu poddává podmořským…

Související:

Právě se děje