Nejšílenější místo, na kterém jste viděli reklamu. Rusům asi přeskočilo

Podíváte se z okna a na noční obloze uvidíte reklamní logo. Zní vám to jako sci-fi? Rusové pracují na tom, aby první takové reklamy vyrazily na oběžnou dráhu už za dva roky. Názory na jejich nápad se různí, někteří experti však tvrdí, že by ve vesmíru jen přibyl další šrot.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto.

Nový ruský startup pracuje na projektu, který by měl na oběžnou dráhu vynést reklamy, které by se z oblohy zobrazovaly lidem na Zemi. Zatímco najdou pár zastánců stejného názoru, kteří tvrdí, že reklamy ve vesmíru jsou nevyhnutelné, většina lidí je zcela jiného názoru.

Startup StartRocket bere myšlenku reklamy ve vesmíru smrtelně vážně. Podle zástupců společnosti by se vytvořil mediální prostor, který by zasáhl všechny cílové skupiny, protože by tyto reklamy viděli lidé po celé planetě.

Podle Rusů by k této reklamní činnosti posloužilo pole malých satelitů se zhruba devítimetrovými plachtami, které by obíhaly naši planetu ve výšce zhruba 400 až 500 kilometrů. Ve chvíli, kdy by na plachtu dopadlo sluneční světlo, lidé na Zemi by uviděli logo jakékoliv společnosti přímo na obloze. Reklamy by logicky byly vidět pouze v noci.

Společnost se pochlubila, že už disponuje prototypy, které by měly projít testováním v lednu 2021. Podle jejích zástupců by vesmírné billboardy nemusely sloužit pouze reklamním účelům, ale také k informování lidí o zásadních událostech, zvláště ve chvílích, kdy nefungují mobily.

Mnozí se však na ideu ruských vývojářů netváří. Někteří dokonce jejich projekt podrobili kritice na facebookové stránce startupu. Experti jsou navíc přesvědčeni, že by to vedlo ke vzniku dalšího vesmírného odpadu, čímž by se zvýšila pravděpodobnost kolize. Už dnes přitom na oběžné dráze létá zhruba 500 tisíc kusů vesmírného odpadu.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec letecké dopravy? Kvůli globálnímu oteplování se letadla neodlepí od…

19.02.2019 22:30 Aktualizováno Největším problémem globálního oteplování je v posledních letech nárůst extrémně horkých dní. Ty se…

Roskosmos plánuje komerční lety do vesmíru, zájemci poletí po Gagarinově…

19.02.2019 15:43 Ruská kosmická agentura Roskosmos plánuje pro platící zákazníky pořádat vesmírné lety po trase,…

Život v KLDR výrazně poznamenali Češi: Potkáte tu české tramvaje i…

19.02.2019 14:59 Severní Korea je jedna z nejuzavřenějších zemích světa. Do země, která desítky let žije v tvrdé…

Izrael hodlá dobýt Měsíc. V pátek odstartuje sonda, která vstoupí do…

19.02.2019 10:20 Aktualizováno Izrael doufá, že se stane čtvrtou zemí na světě, jejíž automatická sonda úspěšně přistála na Měsíci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama