Apple chystá revoluční změnu, iPhone se více přiblíží Androidu

Svět mobilních technologií má několik nepsaných pravidel. Jedním z nich je, že drtivá většina telefonů se systémem Android má nabíjení ve formě micro USB nebo USB-C. Bez ohledu na výrobce jde o standard, nad kterým dnes nikdo nijak zvlášť neuvažuje. Pokud nemá iPhone. Produkty společnosti Apple totiž jedou vlastní cestou, která možná brzy skončí.

Přidejte svůj názor

iphone
doporučujeme

Apple je jediný výrobce, který nepoužívá u svých telefonů jednu z forem USB nabíjení. Spoléhá se na vlastní řešení, tedy konektor Lightning. Díky tomu ale telefony nejsou kompatibilní s telefony s operačním systémem Android, co se konektibility týče.

To samozřejmě není jediná změna oproti většině ostatních modelů, iPhone má vlastní operační systém, obchod, zkrátka vše si Apple udělal od základu jinak. Jeho prodeje ale nejsou závratné a firma měla větší očekávání.

I to může být jeden z důvodů, díky kterým se Apple rozhodl pro historický krok. Podle velmi dobře informovaného japonského blogera Maca Otakara totiž iPhone dostane USB konektor, konkrétně USB-C.

Bloger už dříve ukázal, že jeho zákulisní informace jsou přesné a spolehlivé, nyní tvrdí, že by tato revoluční změna měla přijít, ale až za rok. Současné modely si svůj starý konektor ještě zachovají.

Důvodem ke změně může být i celosvětová snaha o sjednocení konektorů, kdy by podle ideálních představ měla být všechna zařízení kompatibilní s USB-C. Na jeho vývoji se ostatně podílel i Apple a implementoval jej do MacBooků i tabletů.

Loading...
Témata: apple | iphone | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šimpanz se naučil ovládat chytrý telefon. VIDEO obletělo internet, trochu…

26.04.2019 07:54 Videa zvířat předvádějících neobvyklé kousky jsou na sociálních sítích oddechovou stálicí, v…

Japonská sonda udělala na asteroidu umělý kráter

25.04.2019 18:16 Japonská sonda Hajabusa 2 na počátku měsíce úspěšně vytvořila na asteroidu Ryugu umělý kráter.…

Ocelové rakve: Seznamte se s nejhoršími ponorkami, které kdy existovaly

25.04.2019 11:07 Aktualizováno Triumfální úterní představení nové ruské ponorky dokládá důležitost těchto podmořských plavidel pro…

Stávající televizní formát končí. Česko vypne DVB-T vysílání

24.04.2019 20:06 Vypínání sítí pro digitální televizní vysílání DVB-T začne na konci letošního listopadu. Jako první…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama