Kolonizace Měsíce? ESA odtajnila plán mise Heracles

Evropská kosmická agentura ESA chystá ve spolupráci s japonskou a kanadskou vesmírnou agenturou misi na Měsíci nazvanou Heracles, která by se měla uskutečnit ve druhé polovině dvacátých let. Má být přípravou na budoucí lety astronautů na Měsíc a také dopravit na Zemi vzorky z lunárního povrchu, informuje ESA na svých webových stránkách.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Země a Měsíc

Projekt počítá s využitím plánované stanice Deep Space Gateway na oběžné dráze kolem Měsíce i připravovaných budoucích kosmických lodí Orion americké NASA, určených pro lety do hlubokého vesmíru, zejména k Měsíci a Marsu.

Cílem Heracla je otestovat nové technické vybavení a získat operační zkušenosti při posilování mezinárodní spolupráce ve výzkumu, uvádí ESA.

zdroj: YouTube

Součástí mise bude přistání na Měsíci malého modulu s robotickým vozítkem, o celkové hmotnosti 1800 kilogramů. Rover shromáždí z měsíčního povrchu vzorky, které pak zvláštní transportní modul dopraví na stanici Gateway.

Heracles má podle evropské vesmírné agentury vyzkoušet všechny technické prostředky zapojené do tohoto projektu a prokázat jejich význam pro lidi. Pro následující mise se pak počítá s vysláním roveru, v němž budou moci jezdit lidé, a se vzletovým modulem pro návrat astronautů.

Důležitou úlohu budou v těchto misích hrát komunikace. Satelity by měly zajišťovat vysokorychlostní spojení, díky němuž bude možné z oběžné dráhy řídit rovery, přijímat videozáběry z kamer nebo ovládat pohyb kamer, robotických paží a dalších zařízení a také přenášet vědecká data.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Firma Apple uvedla na trh nový iPad Air, můžete začít objednávat

18.03.2019 16:12 Americká společnost Apple dnes uvedla na trh nový iPad Air s úhlopříčkou 10,5 palce (26,67…

Toyota na Měsíci? Automobilka vyvíjí lunární vozidlo s dojezdem 10 tisíc…

18.03.2019 10:45 Japonská kosmická agentura JAXA a automobilka Toyota společně vyvíjí průzkumné vozidlo na povrch…

Boeing ví, kde je chyba. Letadla 737 MAX opraví za týden

17.03.2019 22:07 Aktualizováno Společnost Boeing plánuje dodat novou verzi softwaru pro svá letadla 737 MAX během jednoho týdne až…

Rusko-americká posádka Sojuzu přistála u ISS, její mise potrvá 204 dní

15.03.2019 10:00 Po přibližně šestihodinovém letu dnes u Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) úspěšně přistála ruská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama