Slavná počítačová hra si drsně vystřelila z odpůrců očkování

Odpůrci očkování se díky rozšiřujícímu problému se spalničkami stávají nejen terčem kritiky, ale i posměšků. I v Česku najdeme tisíce lidí, kteří především na sociálních sítích odpůrce napadají, urážejí nebo se jim vysmívají. Tvůrci populární počítačové hry Plague Inc. ale přišli s něčím nevídaným.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Plague Inc: Evolved
doporučujeme

Plague Inc. rozhodně není hrou pro každého. Nejde o kooperativní střílečku, MOBA hru či stále populárnější žánr Battle Royale. Vlastně je to pravý opak, jde o poměrně usedlou hru, kde se hráč více než na kooperaci a vizuální stránku hry musí soustředit na jednu obrazovku, v níž se vše odehrává.

Jeho cílem je totiž infikovat svět. Hráč dostane do ruky bakterii, kterou musí nakazit co nejvíce lidí a ideálně celé lidstvo vyhubit. Čím více regionů, kontinentů a lidí nakazí, tím více dostává odměn, a svou bakterii postupně vylepšuje. Stává se například rezistentní vůči antibiotikům, mění se způsob přenosu a také příznaky. Vše dle výběru hráče.

Neotřelý a originální koncept hry si získal na nesmírné popularitě a hru hrají statisíce, možná miliony lidí po celém světě, částečně i díky tomu, že je k dostání i na mobilní telefony a tablety.

A právě škodolibí hráči se rozhodli, že si vydupou, aby vývojáři z britské společnosti Ndemic Creations přidali do hry největšího přítele všech nemocí a zákeřných bakterií. Odpůrce očkování. A tvůrci jejich přání vyslyšeli.

Na internetu se kvůli tomu dokonce sepsala petice, kde tisíce lidí požadovaly přidání tzn. anti-vaxxerů, tedy odpůrců moderních vakcín. Text petice zněl přitom velmi jednoduše: "Odpůrci očkování jsou blbci." Lidé z Ndemic Creations si jí všimli a přání fanoušků vyslyšeli. Na světě tak bude zase o něco více nebezpečno. 

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Televize O2 TV hlásí další výpadky. Čechům nefunguje

22.10.2019 21:44 Televize O2 TV má dnes večer opět výpadky. Mnoho lidí na sociálních sítích hlásí, že se ke službě…

Výjimečná událost na ISS: Do otevřeného kosmu se vydal první ženský tým

18.10.2019 16:18 Poprvé v historii Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) pracoval dnes vně orbitálního komplexu pouze…

Velkolepý návrat na Měsíc? K americkému programu se chce přidat Japonsko

17.10.2019 10:07 Japonsko se připojí k americkému plánu návratu astronautů na Měsíc, Američanům nabídne technickou…

Boeing míří do vesmíru. Loď pro NASA čeká zkušební let

14.10.2019 18:19 První letový test nové kosmické lodi CST-100 Starliner, kterou připravuje společnost Boeing pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama