Průmyslový hackaton vyhrál přístroj pro monitoring robotů, ušetří miliony korun

Hlavní cenu 100.000 Kč na prvním průmyslovém hackatonu IoTea získali studenti za přístroj monitorující problematiku pohybu a provozu strojů, který dokáže odhalit potíže dříve, než opravdu nastanou. Vítěze vyhlásili pořadatelé dnes. Partnery akce, na které talentovaní mladí lidé pracují s reálnými daty z továren, byly společnosti jako například Siemens, Škoda Auto, Skanska, E.ON, Unicorn a další.

Přidejte svůj názor

Robotika, ilustrační foto
doporučujeme

Celkem 19 týmů soutěžilo s projekty z oblasti chytrých technologií, průmyslových dat, v elektrotechnice, datové analýze a internetu. Kromě hlavní ceny byly rozděleny i partnerské ceny zahrnující mimo jiné stáž v automobilce Škoda Auto či zapůjčení nejrychlejšího elektromobilu na světě. Víkendovou soutěž organizoval Tomáš Studeník z Insane Business Ideas.

Vítězný projekt Student Dreamers poskytuje prevenci před problémy strojů, čímž dokáže ušetřit miliony korun. "Líbilo se mi, jakým způsobem přistoupili k řešení, které je komplikované. Nebáli se omezení. Nikdy nic takového neřešili, takže smíchali různá řešení, ale přišlo nám, že to bude fungovat," sdělil ČTK jeden z porotců, generální ředitel české pobočky společnosti SKF David Poláček. Nejmladším soutěžícím bylo 12 let a vypracovali projekt na téma ´Optimalizace soukromých parkovacích míst´.

"Ukázalo se, že český průmysl má před sebou skvělou budoucnost. Mladí lidé se nebojí řešit velké problémy moderního světa jako jsou energetika, doprava či průmysl. Firmy jen musí umět dobře studentům objasnit, jak mění svět k lepšímu," řekl Studeník.

Hackathon je víkendová akce, jejímž cílem je na jedno místo sezvat talentované mladé lidi, kteří vypracují řešení konkrétního problému nebo s pomocí informačních technologií vytváří produkt nový. V práci účastníkům pomáhají odborní mentoři. Společně pracují s reálnými daty z továren, výrobních závodů či jiných průmyslových provozů. Na podobném hackathonu se zrodilo také facebookové tlačítko "Like".

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Astronauti vystoupili z ISS do volného kosmu, čeká je náročný úkol

22.03.2019 14:52 Američtí astronauti Anne McClainová a Nick Hague dnes vystoupili z Mezinárodní vesmírné stanice …

Firma Apple uvedla na trh nový iPad Air, můžete začít objednávat

18.03.2019 16:12 Americká společnost Apple dnes uvedla na trh nový iPad Air s úhlopříčkou 10,5 palce (26,67…

Toyota na Měsíci? Automobilka vyvíjí lunární vozidlo s dojezdem 10 tisíc…

18.03.2019 10:45 Japonská kosmická agentura JAXA a automobilka Toyota společně vyvíjí průzkumné vozidlo na povrch…

Boeing ví, kde je chyba. Letadla 737 MAX opraví za týden

17.03.2019 22:07 Aktualizováno Společnost Boeing plánuje dodat novou verzi softwaru pro svá letadla 737 MAX během jednoho týdne až…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama