Američané se chlubí novou zbraní: Bude schopna rozpoutat skutečnou bouři v řadách nepřátel

Americká armáda plánuje obměnu pěchotního zbraňového arzenálu. Nejedná se však o běžnou modernizaci. Do svého arzenálu chce zařadit zbraň, která pronikne běžnou pěchotní ochranou, jinými slovy prostřelí i neprůstřelnou vestu.

Přidejte svůj názor 65 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Smrtící zbraň je v současnosti označována jako Next Generation Squad Automatic Rifle (NGSAR), česky by šlo pracovní název zbraně přeložit jako "Skupinová útočná puška nové generace".

Americká armáda prohlašuje, že NGSAR bude schopna rozpoutat skutečnou bouři v řadách nepřátel. Využívat bude speciální střely, které budou vystřelovány z hlavně pod stejným tlakem, jaký je v komoře tankového děla, alespoň podle informací od americké armády.

Takováto střela by pak měla projít jakýmkoliv neprůstřelným oděvem používaným u současných ozbrojených složek. Vojáci by ji měli dostat do výzbroje ještě dříve než se původně plánovalo .

Nová útočná puška by měla nastoupit místo široce používaných M249 SAW. Její zavádění má jednoznačnou podporu v Kongresu stejně jako na americkém Ministerstvu obrany.

I přes silnou podporu nebude vyměněno všech 80 tis. doposud používaných zbraní SAW. Americká armáda vybaví novou smrtící zbraní pěchotní oddíly, které je budou účinně používat v akci.

Armáda v zadávacím dokumentu píše, že NGSAR musí „kombinovat palebnou sílu a dostřel kulometu s přesností a ergonomií útočné pušky, což přinese zlepšení v oblasti přesnosti, dosahu a smrtícího účinku. Zbraň bude lehká a díky použití velmi lehké munice se zvýší mobilita, přesnost střelby a schopnost přežití vojáků.“

Tvrdé datum použití nové útočné pušky je stanoveno na rok 2022. Přednostně jí budou vybaveny jednotky operující v blízkosti operačního území bývalého Islámského státu. Jedná se především o specifická území Sýrie a Iráku.

Loading...
Vstupte do diskuze (65)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Airbus na aerosalonu představil nový model A321neo

17.06.2019 22:10 Americký výrobce letecké techniky Boeing hned první den aerosalonu u Paříže zaznamenal další…

Většina lidí by cestovala letadlem bez pilota

17.06.2019 21:34 Sedm z deseti lidí tvrdí, že by byli ochotni v určitém okamžiku svého života cestovat v samořízeném…

Vědci zjistili, jestli mobilní telefony opravdu způsobují rakovinu

17.06.2019 15:44 Od vynálezu mobilních telefonů uplynuly desítky let, po kterých se odborníci nedokázali shodnout,…

Chystá se revoluce v létání: Letadla budou mít stejná křídla jako ptáci

17.06.2019 10:29 Výzkumníci z NASA avizovali nový koncept designu leteckých křídel, který by mohl přinést skutečnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama