Číňané neuspěli ani napodruhé. Satelit na orbitu nevynesli

Neúspěchem skončil středeční pokus rakety vyvinuté čínskou soukromou firmou OneSpace Technology vynést na oběžnou dráhu družici. Jde už o druhý neúspěšný pokus OneSpace za posledních pět měsíců, informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na čínské sdělovací prostředky.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

satelit
doporučujeme

Podle informací oficiálního listu Technology Daily se během několika desítek sekund po startu rakety objevila neupřesněná anomálie a pokus vynést na orbitu pozorovací družici Lingque-1B pekingské firmy ZeroG Lab skončil neúspěchem.

Ředitel společnosti OneSpace Šu Čchang uvedl, že jeho firma je odhodlaná pokračovat ve výzkumu a vývoji raket. "Budeme se snažit vypustit další přepravní raketu OS-M, a také dvě až tři suborbitální rakety OS-X ještě před koncem letošního roku," řekl čínskému tisku. "Přijímáme toto selhání," dodal.

OneSpace vypustila svou první raketu do vesmíru loni v květnu. Tato čínská soukromá firma založená v roce 2015 je přirovnávána k americké společnosti SpaceX podnikatele Elona Muska v jejích začátcích.

Čína se po někdejším Sovětském svazu a po Spojených státech v roce 2003 stala teprve třetí zemí, která dokázala vlastními silami vynést na oběžnou dráhu člověka. Do roku 2022 chce Čína mít vlastní trvale obydlenou orbitální stanici.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šimpanz se naučil ovládat chytrý telefon. VIDEO obletělo internet, trochu…

26.04.2019 07:54 Videa zvířat předvádějících neobvyklé kousky jsou na sociálních sítích oddechovou stálicí, v…

Japonská sonda udělala na asteroidu umělý kráter

25.04.2019 18:16 Japonská sonda Hajabusa 2 na počátku měsíce úspěšně vytvořila na asteroidu Ryugu umělý kráter.…

Ocelové rakve: Seznamte se s nejhoršími ponorkami, které kdy existovaly

25.04.2019 11:07 Aktualizováno Triumfální úterní představení nové ruské ponorky dokládá důležitost těchto podmořských plavidel pro…

Stávající televizní formát končí. Česko vypne DVB-T vysílání

24.04.2019 20:06 Vypínání sítí pro digitální televizní vysílání DVB-T začne na konci letošního listopadu. Jako první…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama