Ruská loď přistála na ISS. Veze dvě tuny zásob

Na Mezinárodní vesmírné stanici dnes po rekordně krátkém letu úspěšně přistála ruská loď Progress MS-11 s více než dvěma tunami různého nákladu. K cíli dorazila po zhruba tři a půl hodiny trvajícím letu z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu. Přiblížení a spojení vysílaly na svých webech v přímém přenosu ruská a vesmírná agentura Roskosmos a NASA.

Přidejte svůj názor

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS)
doporučujeme

Z kosmodromu vynesla Progress na oběžnou dráhu ruská raketa Sojuz-2.1a. Vesmírný kamion ve zkráceném letu obkroužil Zemi jen dvakrát, než v automatickém režimu přistál u spojovacího uzlu modulu Pirs ruské sekce ISS.

Při letu ke stanici, který trvá šest hodin, lodě planetu obletí čtyřikrát.

Podle agentury Roskosmos Progress MS-11 dnes k cíli dorazil po třech hodinách a 21 minutách od startu. O 19 minut tak překonal předchozí rekord nejkratšího letu, který loni v červenci vytvořila jiná ruská nákladní loď Progress MS-09.

Progress MS-11 dopravil na orbitální komplex palivo, vzduch, vodu a další náklad nezbytný pro provoz stanice s posádkou a pro pokračování nejrůznějších výzkumů a vědeckých experimentů.

Na Mezinárodní vesmírné stanici nyní pracuje šestičlenná posádka. Tvoří ji Američané Christina Kochová, Anne McClainová a Nick Hague, Kanaďan David Saint-Jacques a Rusové Oleg Kononěnko a Alexej Ovčinin.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Špatné používání mobilních telefonů může dočasně poškodit zrak

20.04.2019 17:33 Aktualizováno Pokud například večer v posteli dlouho používáte telefon, může to mít neblahé účinky na váš zrak.…

Vesmírný kamion Cygnus dorazil k ISS, zachytilo ho robotické rameno

19.04.2019 14:12 Aktualizováno K Mezinárodní vesmírné stanici dnes úspěšně dorazila bezpilotní nákladní loď Cygnus společnosti…

Samsung si utrhl ostudu. Ohebný smartphone Galaxy Fold má vážné potíže

18.04.2019 12:30 Aktualizováno Jihokorejská společnost Samsung Electronics obdržela informace o závadě displejů u vzorků svého…

K ISS míří vesmírný kamion Cygnus, veze 3,5 tuny nákladu +VIDEO

18.04.2019 07:30 Z kosmodromu na americkém ostrově Wallops odstartovala ve středu večer SELČ nosná raketa Antares s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama